Błękitni Stargard pierwsi stracili bramkę, ale wygrali z Legionovią

Robert Gajda zdobył bramkę na 1:1. archiwum
Błękitni Stargard pokonali 2:1 Legionovię w meczu 8. kolejki II ligi.

Błękitni Stargard - Legionovia Legionowo 2:1 (0:0)
Bramki:Gajda (76-karny), Pustelnik (85-karny) - Goliński (54).
Błękitni:Ufnal - Murawski (88 Filipowicz), Pustelnik, Liśkiewicz, Wawszczyk, Kosakiewicz (46 Fadecki), Wojtasiak (57 Gajda), Poczobut (46 Flis), Fijałkowski, Gutowski, Magnuski.

Podopieczni trenera Krzysztofa Kapuścińskiego wygrali trzeci mecz z rzędu, ale Legionovia łatwo punktów nie oddała. Defensywę gospodarzy niepokoił zwłaszcza 27-letni nigeryjski skrzydłowy Samuelson Odunka. W 54. minucie wymanewrował obronę Błękitnych i wyłożył piłkę przed pustą bramkę Maciejowi Golińskiemu.

Błękitni przegrywali 0:1, ale już w przerwie ich trener zareagował dwiema ofensywnymi zmianami. Po stracie bramki wpuścił na boisko jeszcze Roberta Gajdę i to właśnie ten zawodnik na kwadrans przed końcem został sfaulowany w polu karnym. Sam poszkodowany pewnie wykonał jedenastkę.

Gospodarze po wyrównaniu zyskali dużą przewagę. Częściej gościli pod bramką rywali i w 85. minucie jeden z obrońców ostro potraktował w polu karnym Bartosza Flisa i sędzia po raz drugi podyktował jedenastkę. Tym razem wykonywał ją Tomasz Pustelnik, ale równie skutecznie jak Gajda.

W następną sobotę Błękitni grają na wyjeździe z Okocimskim Brzesko.