Błękitni ograli outsidera po golach Kurbiela. Teraz Sandecja w Pucharze Polski [GALERIA]

Błękitni Stargard po wygranej nad Legionovią Legionowo 2:1 są już bardzo blisko strefy barażowej o awans do I ligi. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił dwoma golami Piotr Kurbiel.

Za nami już prawie cała pierwsza runda spotkań w II lidze, a Błękitni nadal nie zanotowali ani jednego remisu. W sobotę podejmowali Legionovię i ograli ostatni zespół w tabeli. Powinni jednak wygrać w sposób bardziej przekonujący, jednak na drodze do tego stanął bramkarz gości, Paweł Błesznowski.

W pierwszej połowie zespół Adama Topolskiego miał wiele sytuacji, ale wykorzystał tylko jedną. W 11. minucie Piotr Kurbiel pokonał świetnie spisującego się w bramce Legionovii - Błesznowskiego. Jemu goście mogą zawdzięczać tylko jednobramkowe prowadzenie Błękitnych. Po zmianie stron mecz był bardziej wyrównany. Ale znowu to Błękitni jako pierwsi trafili do siatki. Piątego gola w tym sezonie zapisał na koncie Kurbiel. Po minucie niespodziewanie goście złapali kontakt po trafieniu Eryka Więdłochy. Na więcej nie było ich tego dnia stać.

We wtorek Błękitni podejmą Sandecję Nowy Sącz w Pucharze Polski. Początek o godz. 13. (mc)

Błękitni Stargard - Legionovia Legionowo 2:1 (1:0)
Bramki: Kurbiel 2 (11, 76) - Więdłocha (77).
Błękitni: Rzepecki - Szrek, Ostrowski, Sadowski, Sitkowski - Sanocki (75 Bochnak), Łysiak, Karmański (78 Krawczun), Paczuk, Fadecki - Kurbiel.

Wyniki 15. kolejki: GKS Katowice - Pogoń Siedlce 2:1, Stal Stalowa Wola - Widzew Łódź 0:1, Resovia - Elana Toruń 2:1, Znicz Pruszków - Górnik Polkowice 2:4, Gryf Wejherowo - Lech II Poznań 1:2, Bytovia Bytów - Garbarnia Kraków 2:1, Górnik Łęczna - Skra Częstochowa 1:1.