Blachy za twarde

jat
Dalibor Petrović wypadł w Pruszkowie najlepiej ze wszystkich graczy Spójni.
Dalibor Petrović wypadł w Pruszkowie najlepiej ze wszystkich graczy Spójni. Marek Biczyk
Nie udała się koszykarzom Spójni wyprawa do Pruszkowa. Przegrali w meczu ekstraklasy z tamtejszymi Blachami Pruszyński.

BLACHY: Pluta 20, Bacik 22, Korytek 13, Cooper 13, Lofton 10 Golański 2, Delalić 2
SPÓJNIA: Petrović 24, Turner 12, Stulga 10, Atkins 9, Morkowski 9, Robak 6, Nizioł 3, Miszczuk.

Gospodarze umiejętnie prowadzeni przez Duane Coopera już w połowie meczu wygrywali 46:21. Akcje Amerykanina najczęściej wykańczali celnymi rzutami Andrzej Pluta i Mariusz Bacik.
W szeregach stargardzkiego zespołu zawiedli dwaj ściągnięci niedawno Amerykanie. Obaj byli wyjątkowo nieskuteczni. Kevin Trner trafił cztery razy na 14 prób z gry, a Rashid Atkins zaledwie dwukrotnie (przymierzał dziesięciokrotnie). Obaj też mieli po cztery straty. Na pochwałę zasłużył jedynie Dalibor Petrović, który za dwa punkty trafił siedem razy na osiem prób. Identyczny wynik zanotował w rzutach wolnych.
Za odrabianie strat podopieczni Miodraga Gajiia zabrali się w ostatniej odsłonie. Wygrali ją wyraźnie. Stargardzianom udało się jednak zbliżyć do rywali tylko na dziewięć punktów. W ostatnich trzech minutach nie potrafili już zmniejszyć różnicy.