Biało-bordowa siła. Spójnia Stargard o krok od utrzymania w ekstraklasie

Grzegorz DrążekZaktualizowano
Spójnia Stargard ma osiem zwycięstw i dwadzieścia porażek
Spójnia Stargard ma osiem zwycięstw i dwadzieścia porażek Tadeusz Surma
W dwudziestej ósmej serii spotkań ekstraklasy koszykarzy Spójnia Stargard pokonała w Lublinie Start 93:78. To zwycięstwo bardzo przybliża stargardzki zespół do pozostania w najwyższej lidze.

W dzisiejszym spotkaniu w Lublinie faworytem byli gospodarze, którzy cały czas walczą o udział w play off. Spójnia Stargard ma zupełnie inne cele. Stargardzki zespół broni się przed degradacją.

Start Lublin rozegrał dzisiaj jedno z najsłabszych spotkań w sezonie. Spójnia świetnie to wykorzystała. Już w pierwszej kwarcie stargardzianie wyraźnie odskoczyli. Spójnia raz za razem trafiała trójki, natomiast Start kompletnie zawodził z dystansu.

Nie znaczy to, że pierwsza kwarta zapewniła Spójni zwycięstwo. Później gospodarze poprawili skuteczność, wyszli nawet na prowadzenie. W trzeciej kwarcie przez sześć minut stargardzianie zdobyli tylko 4 punkty. Ale później znowu trafiali raz za razem trójki.

W całym spotkaniu siedmiu koszykarzy Spójni trafiło trójki. Stargardzki zespół miał czternaście trójek, a Start sześć. Spójnia żeby trafić czternaście trójek potrzebowała wykonać 21 rzutów. Start wykorzystał sześć prób na 21.

O wyniku dzisiejszego spotkania decydowała czwarta kwarta. W niej górą była Spójnia, którą do zwycięstwa poprowadził Rod Camphor. W czwartej kwarcie stargardzki zespół był wyraźnie lepszy i zasłużenie zwyciężył 93:78.

To drugie kolejne zwycięstwo Spójni, która w minioną sobotę pokonała u siebie Polpharmę Starogard Gdański 72:65.

Jutro pozostałe mecze dwudziestej ósmej kolejki ekstraklasy koszykarzy. Spójnia Stargard zyskała kolejny punkt przewagi nad Treflem Sopot i Miastem Szkła Krosno. W tym momencie ma dwa zwycięstwa więcej i jest o okrok od zapewnienia sobie utrzymania w najwyższej lidze. W tym sezonie zostanie zdegradowany jeden klub, najsłabszy po trzydziestu kolejkach spotkań.

Start Lublin - Spójnia Stargard 78:93 (14:27, 26:18, 20:21, 18:27)

Start: Washington 20, Thomasson 14, Upson 12, Gaddefors 10 (2), Dutkiewicz 9 (3), Dziemba 7 (1), Gospodarek 3, Borowski 2, Szymański 1, Czerlonko, Mirkovic, Pelczar.

Spójnia: Camphor 23 (cztery razy za 3 pkt), Giga 14 (2), Pamuła 13 (1), Carter 12 (4), Taylor 12, Richards 9 (1), Dymała 4, Bręk 3 (1), Pabian 3 (1), Fraś.