MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bartłomiej Marszałek. "Zza kulis Orlen Teamu": Dzieci lubią łódki

Bartłomiej Marszałek
Fot. Krystian Dobuszyński/polskapress
Patrząc na nasz kraj, dzieci mają wiele wyborów, aby stać się dobrymi i znanymi sportowcami, np. piłkarzami, skoczkami narciarskimi czy tenisistami. Ja natomiast gorąco zachęcam również do uprawiania sportów motorowodnych, które w niczym nie ustępują innym topowym dyscyplinom sportu na świecie.

Sport motorowodny uczy młodych ludzi nie tylko aktywności fizycznej, ale także konsekwencji, pokory, nauki dbania o sprzęt i pracy. W Polsce istnieją kluby, które prowadzą sekcje dla dzieci. Zachęcam również rodziców do zainteresowania się tym sportem, pomimo obaw co do bezpieczeństwa. W obecnych czasach technologia pozwala na produkcję coraz bezpieczniejszych łodzi, w szczególnie tych przeznaczonych dla dzieci.

Jak w każdej dyscyplinie sportowej, również tutaj ważna jest rola rodziców, ponieważ to oni mają wpływ na wybór dyscypliny i początkową decyzję ich dziecka. Na początku może wymagać to trochę więcej pracy, aby zorganizować małą łódkę i przeszkolić dziecko, ale z pewnością warto spróbować, ponieważ to sport pełen emocji i bezpiecznej rywalizacji.

Moim marzeniem jest, aby kiedyś móc przekazać swoje doświadczenie młodszym zawodnikom, ponieważ wiem, że nadejdzie czas, gdy przestanę aktywnie uczestniczyć w zawodach. Wtedy chciałbym pomagać innym rozwijać się w tej pięknej dyscyplinie sportu. Jest to dla mnie bardzo ważne. Dzięki moim wynikom wpłynąłem na popularyzację tej dyscypliny w naszym kraju i otrzymuję coraz więcej wiadomości od rodziców, którzy są zainteresowani zapisaniem dziecka do sekcji motorowodnej.

Ja naprawdę wierzę, że jest wiele takich talentów, które jeszcze nie zostały odkryte, a my jako naród jesteśmy bardzo pracowici i zawzięci. Nasza historia, charaktery i geny jako Polaków wyszkoliły nas do walki w sportach wyścigowych, np. poprzez występy mojego taty czy moje, oraz tych młodych zawodników teraz. Jesteśmy bardzo ważnym narodem w tej dyscyplinie sportu i mam nadzieję, że będziemy kontynuować rozwijanie tych możliwości i odkrywanie takich talentów. Warto szukać uzdolnionych w tym kierunku już na początku i później je szlifować, ponieważ dziesięciolatek sam nie jest w stanie tego zrobić. Rodzice odgrywają tutaj ważną rolę. Mamy utytułowanych zawodników, którzy mają potencjał. Jednak droga do Formuły 1 jest bardzo długa i wymagająca.

Kiedyś dzieciaki pytały mnie o presję przed startem, co myślę chwilę przed nim, ponieważ one same się denerwują. Warto poruszyć tę stronę mentalną, która jest istotna, aby pomóc młodym adeptom w tej dziedzinie. Warto też podkreślić, że sport ten nie jest wyłącznie dla mężczyzn, bo wśród zawodników motorowodnych na świecie jest dużo kobiet. W mojej klasie F1 H2O startuje Marit Stromoy z Norwegii, która jest bardzo dobrym i utytułowanym kierowcą.

Chciałbym więc zachęcić do wyboru dla dziecka sportu związanego z wodą, ponieważ ma wiele plusów, takich jak: ekologia, zdrowie i spędzanie czasu nad wodą. A co do rodziców, zamiast siedzieć na jednej trybunie na każdym treningu, warto poświęcić czas na spędzenie go nad wodą w sposób aktywny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Bartłomiej Marszałek. "Zza kulis Orlen Teamu": Dzieci lubią łódki - Sportowy24

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński