AZS Szczecin w kolejnej rundzie Pucharu Polski

(mc)
Wynik meczu AZS z ŻTS niemal cały czas był bliski remisu.
Wynik meczu AZS z ŻTS niemal cały czas był bliski remisu. Fot. Archiwum
Dziś wieczorem w Nowym Dworze Gdańskim AZS Radex Szczecin grał w Pucharze Polski z tamtejszym ŻTS. Wygrał po dość zaciętym meczu 75:64.

To było dość trudne spotkanie dla akademików. W poprzedniej rundzie przegrała z tym przeciwnikiem Spójnia Stargard. Wynik meczu AZS z ŻTS niemal cały czas był bliski remisu. Obrona szczecinian nie funkcjonowała w pierwszej połowie tak, jak powinna i gracze trenera Zbigniewa Majcherka na przerwę schodzili przegrywając 38:41.

- W przerwie wyciągnęliśmy wnioski z pierwszej połowy i poprawiliśmy defensywę - mówi Zbigniew Majcherek, trener AZS. - Rywala mieliśmy dobrze rozpracowanego, więc do taktyki musieliśmy wprowadzić jedynie drobne korekty.

W drugiej połowie AZS zyskał kilkupunktową przewagę, której już nie roztrwonił. W kolejnej rundzie Pucharu Polski do gry włączą się drużyny z Polskiej Ligi Koszykówki.

ŻTS Nowy Dwór Gdański - AZS Szczecin 64:75
AZS: Pytyś 20, Karaś 18, Mrożek 11, Sudowski 8, Dudek 8, Michalski 4, Michał Majcherek 3, Balcerek 3, Podgalski.