AZS przegrywa po niezwykle wyrównanej końcówce!

Rafał Kuliga
AZS Radex przegrywa w dramatycznych okolicznościach.
AZS Radex Szczecin przegrał, na własnym parkiecie, z MOSiR Krosno 76:78. Do zwycięstwa zabrakło bardzo niewiele.

Podopieczni Zbigniewa Majcherka zagrali solidną pierwszą połowę. Z gry wyłączony został Łukasz Pacocha, więc Akademicy musieli znaleźć innych graczy, na których mogli zbudować przewagę.

Sztuka ta się udała. Krzysztof Mielczarek, Karol Pytyś i Maciej Raczyński, za sprawą tych panów udawało się zdobywać najwięcej oczek. Na przerwę schodziliśmy z trzema punktami przewagi i uniesionymi głowami.

W drugiej części meczu wiele celnych rzutów za trzy oddali goście. Mieli sporo miejsca, co - bez większych oporów - wykorzystali. Kilka trójek z rzędu podcinało skrzydła szczecinian, ale nie składaliśmy broni.

Rzuty za trzy punkty wychodziły również Łukaszowi Bieli, który zdobył najwięcej punktów dla AZS (19). W ostatniej akcji meczu, rzutu na remis nie trafił nabytek Akademików - Jaromir Szurlej. Był w bardzo trudnej pozycji, a do końca meczu zostało kilka sekund. Niestety, nie udało się trafić i koszykarze z Krosna wyjeżdżają ze Szczecina z dwoma punktami.

AZS Radex - MOSiR Krosno 76 - 78 (20:16, 19:20, 21:20, 16:22)

AZS: Biela 19, Pytyś 15, Raczyński 10, Mielczarek 9, Koszuta 7, Balcerek 5, Pacocha 5, Linowski 4, Szurlej 2.