AZS pokonał lidera! Jednego zwycięstwa brakuje do play offów

(rk)
Łukasz Pacocha (z lewej) był najlepiej punktującym zawodnikiem gospodarzy.
AZS Radex Szczecin pokonał Śląsk Wrocław 86:81. Zwycięstwo cieszy podwójnie, ponieważ lider przyjechał pierwszym składem.

Pierwsza połowa była bardzo zacięta. Ekipa ze Śląska przyjechała do Szczecina wyjściowym składem, dlatego zadanie Akademików było zdecydowanie utrudnione.

Szczecinianie nie zrazili się tym i chcieli udowodnić, że mogą walczyć z każdym, nawet z liderem.

Ciężar gry brał na siebie kapitan drużyny - Krzysztof Mielczarek. Grał agresywnie w defensywie, a i w ofensywie dołożył sporo punktów. Kilka niewymuszonych błędów zadecydowało o tym, że gospodarze, po pierwszej połowie, przegrywali 39:40.

Spotkanie było wyrównane do połowy czwartej kwarty. Wtedy to szczecinianie, którym na zwycięstwie zależało o wiele bardziej, przycisnęli pedał gazu do samego końca. Znakomite przechwyty Macieja Raczyńskiego i kluczowy rzut za trzy Tomka Balcerka dał AZS bezcenne zwycięstwo.

AZS Radex Szczecin - Śląsk Wrocław 86:81 (18:20, 21:20, 21:20, 26:21)

AZS: Pacocha 20, Mielczarek 18, Linowski 10, Balcerek 9, Koszuta 7, Majcherek 6, Biela 5, Pytyś 5, Raczyński 4, Miszczuk 2,