Arkonia Szczecin już jest druga. Ważne wygrane waterpolistów [ZDJĘCIA]

jakub lisowski
Arkonia Szczecin (białe czepki) dwa razy pokonała Polonię Bytom.
Arkonia Szczecin (białe czepki) dwa razy pokonała Polonię Bytom. Andrzej Szkocki
Piłka Wodna. 6. kolejka rozgrywek elity. Waterpoliści Arkonii Szczecin odnieśli dwa zwycięstwa w bardzo ważnych spotkaniach z Polonią Bytom.

Komplet punktów na koncie po weekendowej serii oznaczał, że szczecinianie awansowali na pozycję wicelidera. Ścisk w tabeli jest jednak ogromny i w zasadzie tylko 1. pozycja ŁSTW Łódź jest na razie niezagrożona.

W Bytomiu Arkonia przegrała dwa spotkanie - jedną i dwoma bramkami, ale wtedy nasz zespół jeszcze był na etapie budowy po przedsezonowych wzmocnieniach. To, że wiosna może być radosna pokazał niedawny finał Pucharu Polski. Arkończycy zajęli w turnieju 3. miejsce, ale w półfinale stoczyli zacięty bój z łodzianami. Forma jest i nawet zwyżkuje. W sobotę Arkonia pokonała Polonię 13:9 (kluczowa była ostatnia odsłona - 5:1), a w niedzielę 10:7 i znów decydowały ostatnie minuty spotkania (3:1).

Za miesiąc Arkonia rozegra dwa spotkania wyjazdowe z mistrzem Polski - ŁSTW. (lis)

Arkonia jest 2. - ma 21 punktów. Waterpolo Poznań jest 3. z punktem straty. Polonia spadła na 4. pozycję z 19 oczkami.

Piłkarz Roku 2018: Nagrodziliśmy najpopularniejszych i najle...

Plebiscyt Sportowiec Roku: nagrodziliśmy najpopularniejszych...