Akademickie MP w futsalu: ściany nie pomogły naszym

(an)
Żadnemu ze szczecińskich zespołów nie udało się awansować do finałów, choć US (bordowe stroje) miał na to duże szanse. Andrzej Szkocki
Przez ostatnie trzy dni w Szczecinie odbywały się półfinały strefy A w futsalu mężczyzn. Szczecin reprezentowały drużyny Uniwersytetu Szczecińskiego i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

ZUT trafił do grupy D, w której zmierzył się z Akademią Morską z Gdyni, poznańskim Uniwersytetem Adama Mickiewicza i Uniwersytetem Przyrodniczym. Pierwsze dwa spotkania zakończyły się porażką szczecińskiego zespołu 1:6. Z UPr do przerwy ZUT remisował 2:2, ale ostatecznie przegrał 3:6.

W ostatnim swoim występie zawodnicy ZUT walczyli z PWSZ Konin o 13. miejsce. Do przerwy utrzymywał się remis 3:3, ale w drugiej połowie zawodnicy z Poznania odskoczyli na 6:4. ZUT doprowadził do wyrównania a w ostatnich sekundach meczu strzelił zwycięską bramkę, ustalając wynik 7:6. - Choć była ambicja, to trafiliśmy na trudnych rywali, z którymi nie udało się wygrać - powiedział trener ZUT Kazimierz Pielechowski.

US w fazie grupowej pokonał WSG Bydgoszcz 6:1 oraz WSNHiD Poznań 9:1, dzięki czemu zajął w grupie B pierwsze miejsce i awansował do następnej fazy. Wyrównany pojedynek US rozegrał z PWSZ Leszno, ale musiał uznać wyższość rywala, przegrywając 3:4. Walkę o miejsce w finałach przegrał z reprezentacją Uniwersytetu Gdańskiego, który pokonał szczeciński zespół 12:3.

W ostatnim meczu turnieju US wygrał z UPr z Poznania 4:2. - Przegraliśmy miejsce w pierwszej czwórce, bo zabrakło nam sił - powiedział trener US Janusz Blank. - Chłopaki oprócz tego turnieju musieli też grać mecze w swoich klubach i dopadło ich zmęczenie fizyczne - dodał.

Ostatecznie US uplasował się na 5. pozycji a ZUT na 12 (WSG Bydgoszcz oddała mecz o miejsce 7. walkowerem w sposób niezgodny z regulaminem - brak pisemnej informacji - i w związku z tym została sklasyfikowana na ostatnim 14. miejscu).

W poniedziałek rozpoczynają się półfinały w futsalu kobiet, w których zagrają reprezentacje US i ZUT.