Akademia Piłkarska Funinio. Sport, ale też treningi inne treningi sportowe dla dzieci i młodzieży

Artykuł sponsorowany Akademia Piłkarska Funinio
Udostępnij:
Swoją przygodę ze sportem dla najmłodszych rozpoczęli w ubiegłym roku, jednak tempo ich rozwoju napawa podziwem. Na swoim koncie mają nie tylko przeprowadzone liczne treningi piłkarskie, ale również zajęcia z akrobatyki. W planach są jeszcze zajęcia z Jiu-jitsu. Co warto wiedzieć o szczecińskiej Akademii Piłkarskiej Funinio? – Na to pytanie odpowiedział Adam Jakubowski.

Zacznijmy od krótkiego wprowadzenia i opisania początków działalności.
- Akademia Piłkarska Funinio działa w Szczecinie od niespełna roku. Pierwszy nabór dzieci odbył się w sierpniu 2021 r. A to oznacza, że za nami dopiero pierwsze miesiące ciężkiej pracy, która musimy przyznać, że przynosi oczekiwane rezultaty. Zaczęło się od tego, że grupa ludzi z dużym doświadczeniem szkoleniowym, organizacyjnym, marketingowym i biznesowym postanowiła stworzyć na Prawobrzeżu mocny ośrodek szkolący dzieci i młodzież w najbardziej popularnej dyscyplinie sportowej, jaką bez wątpienia jest piłka nożna. Oczywiście decyzja była też podparta olbrzymią pasją do piłki nożnej ludzi, którzy tą akademię tworzą. Chcemy zarażać tą pasją młodych ludzi, bo wychodzimy z założenia, że w dzisiejszych czasach dodatkowe zainteresowania są bezcenną wartością w procesie wychowawczym młodych ludzi.

Pasja, ale też oferta. Co państwo przygotowaliście dla klientów?
- Obecnie prowadzimy zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 13 lat. Jesteśmy akademią posiadająca certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jak nazwa wskazuje system szkolenia opieramy na Funinio, czyli metodzie szkolenia, która w naszej ocenie jest idealną dla rozwoju dzieci zarówno pod kontem techniki użytkowej, motoryki, jak i inteligencji piłkarskiej. Nasi zawodnicy w ostatnim sezonie oprócz zajęć typowo piłkarskich, mieli możliwość korzystania także z zajęć z akrobatyki oraz treningów indywidualnych. A od nowego sezonu chcemy wprowadzić także Jiu-jitsu, sport który w znacznym stopniu przyczyni się do rozwoju motoryki, gibkości czy skoczności. Cały czas chcemy się rozwijać , chcemy, żeby akademia rosła wraz z naszymi najstarszymi rocznikami, chcemy żeby chłopcy mogli kontynuować swoją przygodę z piłką nożną w Funinio zarówno w kategoriach juniorskich, a nawet w piłce seniorskiej.

Wiemy już, że dzieci i młodzież to państwa grupa docelowa. Ale czy mówimy tylko o mieszkańcach Prawobrzeża?
- W Akademii Funinio trenują przede wszystkim dzieci z prawobrzeża Szczecina, ale mamy też zawodników z Goleniowa, Stargardu czy nawet z Nowogardu.

Co w zajęciach najbardziej podoba się młodym zawodnikom i ich rodzicom?
- Na pewno jest to organizacja na najwyższym poziomie. Równocześnie jest to coś do czego nieustannie dążymy. Najwyższą jakość szkolenia to oczywista sprawa i staramy się nieustannie pracować, żeby taką jakość uzyskać , ale... cechą szczególną naszej akademii jest działalność charytatywna. Chcemy zarażać dzieci oraz ich rodziców pomaganiem, dlatego od początku współpracujemy z Fundacją Mam Marzenie i już w sierpniu organizujemy duży charytatywny turniej na rzecz jej podopiecznych. Poza tym staramy się, aby rodzice i dzieci czynnie angażowali się w tego typu wydarzenia - co zresztą się udaje. Bardzo ważne są dla nas aspekty wychowawcze w pracy z naszymi podopiecznymi. Nasze motto brzmi „piłkarzem się bywa, człowiekiem się jest.”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie