MKTG SR - pasek na kartach artykułów

70 kostek cukru w butelce napoju, który pijesz. Tak smakuje groźny nałóg

Redakcja
Celem jednych jest pobudzanie, innych orzeźwianie. Tamten ma smak letnich owoców egzotycznych, inny uderzenia pioruna. Wlewamy je w swój organizm litrami, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, kiedy chce się pić. Zalecane są te schłodzone. Niestety wielu z nas nie ma bladego pojęcia, jak zdradliwy może być smak tego typu produktów kupionych w sklepach. Bo macie przecież świadomość, że taki napój to ogromna ilość cukru i to w dosłownym znaczeniu tego słowa? Nie? W takim razie koniecznie zajrzyjcie do naszej galerii.Zapewne niewielu zdaje sobie sprawę, że w dwulitrowej coli, producentom udało się "upchać" nawet 70 kostek cukru. Taka butelka to ok. 1000 kalorii o wadze blisko ćwierć kilograma. Co ciekawe zamiast gasić pragnienie, po takim napoju chce się jeszcze bardziej pić. Słów kilka o uzależnieniu od coli mogliście przeczytać w tekście naszego dziennikarza, Tomasza Ruska, pod tytułem: <a href="http://www.gazetalubuska.pl/polska-i-swiat/art/7789183,mam-na-imie-tomek-i-jestem-uzalezniony-od-coli,id,t.html" title="" target="_blank"> <font color="blue"> <b>Mam na imię Tomek i jestem uzależniony od coli</b></font></a>, który serdecznie polecamy. Wracając do tematu. Z kolorowymi napojami, sokami lub tymi limonkowymi, cytrusowymi, czyli innymi gazowanymi odpowiednikami coli, wcale nie jest lepiej. No dobrze, jeśli dwulitrowa cola zawiera aż 70 kostek cukru, to jaka zawartość może się kryć w niewinnej puszcze o pojemności 300 ml? Zobacz też: Co i ile pić, aby zaspokoić pragnienie w trakcie upałów?<iframe src="//get.x-link.pl/eb43f0e9-95a4-71ed-be8a-071f019f2eb6,430fdf55-72c7-b992-8d92-2a3180ef9b33,embed.html" width="700" height="380" frameborder="0" webkitallowfullscreen="" mozallowfullscreen="" allowfullscreen=""></iframe>Źródło: Agencja TVN<b>Przeczytaj też:</b> <a href="http://www.gazetalubuska.pl/lubuskie-smaki/a/zdrowe-lemoniady-prosto-ze-sloja,12063242/" title="" target="_blank"> <font color="blue"> <b>Zdrowe lemoniady prosto ze słoja</b></font></a><center><div class="fb-like-box" data-href="https://www.facebook.com/gazlub/?fref=ts" data-width="700" data-show-faces="true" data-stream="false" data-header="true"></div></center>
Celem jednych jest pobudzanie, innych orzeźwianie. Tamten ma smak letnich owoców egzotycznych, inny uderzenia pioruna. Wlewamy je w swój organizm litrami, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, kiedy chce się pić. Zalecane są te schłodzone. Niestety wielu z nas nie ma bladego pojęcia, jak zdradliwy może być smak tego typu produktów kupionych w sklepach. Bo macie przecież świadomość, że taki napój to ogromna ilość cukru i to w dosłownym znaczeniu tego słowa? Nie? W takim razie koniecznie zajrzyjcie do naszej galerii.Zapewne niewielu zdaje sobie sprawę, że w dwulitrowej coli, producentom udało się "upchać" nawet 70 kostek cukru. Taka butelka to ok. 1000 kalorii o wadze blisko ćwierć kilograma. Co ciekawe zamiast gasić pragnienie, po takim napoju chce się jeszcze bardziej pić. Słów kilka o uzależnieniu od coli mogliście przeczytać w tekście naszego dziennikarza, Tomasza Ruska, pod tytułem: <a href="http://www.gazetalubuska.pl/polska-i-swiat/art/7789183,mam-na-imie-tomek-i-jestem-uzalezniony-od-coli,id,t.html" title="" target="_blank"> <font color="blue"> <b>Mam na imię Tomek i jestem uzależniony od coli</b></font></a>, który serdecznie polecamy. Wracając do tematu. Z kolorowymi napojami, sokami lub tymi limonkowymi, cytrusowymi, czyli innymi gazowanymi odpowiednikami coli, wcale nie jest lepiej. No dobrze, jeśli dwulitrowa cola zawiera aż 70 kostek cukru, to jaka zawartość może się kryć w niewinnej puszcze o pojemności 300 ml? Zobacz też: Co i ile pić, aby zaspokoić pragnienie w trakcie upałów?<iframe src="//get.x-link.pl/eb43f0e9-95a4-71ed-be8a-071f019f2eb6,430fdf55-72c7-b992-8d92-2a3180ef9b33,embed.html" width="700" height="380" frameborder="0" webkitallowfullscreen="" mozallowfullscreen="" allowfullscreen=""></iframe>Źródło: Agencja TVN<b>Przeczytaj też:</b> <a href="http://www.gazetalubuska.pl/lubuskie-smaki/a/zdrowe-lemoniady-prosto-ze-sloja,12063242/" title="" target="_blank"> <font color="blue"> <b>Zdrowe lemoniady prosto ze słoja</b></font></a><center><div class="fb-like-box" data-href="https://www.facebook.com/gazlub/?fref=ts" data-width="700" data-show-faces="true" data-stream="false" data-header="true"></div></center> 123 RF
Uwielbiamy je. Mowa o różnokolorowych napojach, wodach smakowych, napojach gazowanych. Są słodkie, gazowane, jedne w puszcze inne w butelkach plastikowych, bądź szklanych.

Celem jednych jest pobudzanie, innych orzeźwianie. Tamten ma smak letnich owoców egzotycznych, inny uderzenia pioruna. Wlewamy je w swój organizm litrami, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, kiedy chce się pić. Zalecane są te schłodzone. Niestety wielu z nas nie ma bladego pojęcia, jak zdradliwy może być smak tego typu produktów kupionych w sklepach. Bo macie przecież świadomość, że taki napój to ogromna ilość cukru i to w dosłownym znaczeniu tego słowa? Nie? W takim razie koniecznie zajrzyjcie do naszej galerii.

Zapewne niewielu zdaje sobie sprawę, że w dwulitrowej coli, producentom udało się "upchać" nawet 70 kostek cukru. Taka butelka to ok. 1000 kalorii o wadze blisko ćwierć kilograma. Co ciekawe zamiast gasić pragnienie, po takim napoju chce się jeszcze bardziej pić. Słów kilka o uzależnieniu od coli mogliście przeczytać w tekście naszego dziennikarza, Tomasza Ruska, pod tytułem: Mam na imię Tomek i jestem uzależniony od coli, który serdecznie polecamy.

Wracając do tematu. Z kolorowymi napojami, sokami lub tymi limonkowymi, cytrusowymi, czyli innymi gazowanymi odpowiednikami coli, wcale nie jest lepiej. No dobrze, jeśli dwulitrowa cola zawiera aż 70 kostek cukru, to jaka zawartość może się kryć w niewinnej puszcze o pojemności 300 ml?

Zobacz też: Co i ile pić, aby zaspokoić pragnienie w trakcie upałów?

Źródło: Agencja TVN

Przeczytaj też:Zdrowe lemoniady prosto ze słoja

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Fala upałów w Polsce. Będzie bardzo gorąco

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: 70 kostek cukru w butelce napoju, który pijesz. Tak smakuje groźny nałóg - Gazeta Lubuska

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński