5:1 na pożegnanie Łukasza Żebrowskiego

(sz)
Andrzej Szkocki
Pogoń '04 Szczecin wygrała 5:1 z Piastem Gliwice ostatni mecz pod wodzą trenera Łukasza Żebrowskiego. Wicemistrz Polski zakończył sezon na 5. lokacie.

Ostatni mecz sezonu był pełny wzruszeń, sentymentów, ale ponad wszystko był żywym, energetycznym pojedynkiem.

Pierwsza połowa to popis bramkarzy Kamila Lasika oraz Łukasza Groszaka. Do siatki nie przepuścili żadnego uderzenia.

Po przerwie goli już nie zabrakło. Fortuna nadal uśmiechała się do bramkarza Pogoni, ale patent na zatrzymywanie strzałów szczecinian stracił golkiper Piasta.

Królem polowania Adam Jonczyk, który popisał się dubletem, a po jego trafieniu podcinką dłonie same składały się do oklasków. Do wyniku 5:1 doprowadzili ponadto Michał Kubik, Daniel Maćkiewicz i Artur Jurczak.

Po meczu trener Łukasz Żebrowski dostał burzę braw od kibiców, a od zespołu pamiątkową, granatowo-bordową koszulkę.

Futsaliści sprawili, że swoje pożegnanie będzie wspominać z uśmiechem na ustach. Wicemistrz Polski nie zdobył w tym sezonie medali, ale swoim ostatnim występem udanie spuentował sezon.

Szersza relacja z meczu, opinie i komentarze w poniedziałek w Głosie Szczecińskim.

Pogoń 04' Szczecin - Piast Gliwice 5:1 (0:0)