43. Maraton w Dębnie. Zwycięstwo biegacza z Kenii

(mc)
Bieg na 42,195 km wygrał Cosmas Mutuku Kyeva z Kenii.
Bieg na 42,195 km wygrał Cosmas Mutuku Kyeva z Kenii. Artur Pereć
W Dębnie odbył się już 43. maraton. To były również mistrzostwa Polski nauczycieli, policjantów czy strażaków, ale najważniejsza była oczywiście kategoria open.

Niespodzianek w czołówce zmagań w Dębnie nie było. Najwyższe miejsca zdobyli zawodnicy spoza kraju, zwłaszcza z Afryki. Bieg na 42,195 km wygrał Cosmas Mutuku Kyeva z Kenii (czas 2:11:56). Drugie miejsce dla jego rodaka, Davida Kiprono Metto (czas 2:13:43). Kolejne lokaty dla naszych wschodnich sąsiadów. Na trzecim miejscu Maraton Dębno ukończył Ukrainiec Mykola Iukhymchuk (czas 2:13,59), a czwarte Białorusin Wladzislau Pramau.

Najszybszym Polakiem był Piotr Cypriański (9. miejsce) z czasem 2:33:41.

Mistrzostwa nauczycieli wygrali Agnieszka Kuster (Grzmot Komorniki, 3:17:18) i Marek Wasilewski (Lokator Nieruchomości Piła, czas 2:46:28), strażaków Barbara Pochranowicz (czas 3:07;59, Maraton Dębno) o Seweryn Pogocki (Bieging Team Zelów, czas 2:48:32), a zmagania policjantów Anna Ficner (KPP Złotoryja, czas 3:04:40) i Łukasz Wróbel (KMP Poznań, czas 2:38:52).

Publikowane zdjęcia są autorstwa Marka i Artura Perecia.