10 tys. testów trafi do szpitala wojewódzkiego. Odczynniki pomogą w diagnozie koronawirusa

Szymon Wasilewski
Szymon Wasilewski
Dziesięć tysięcy testów na koronawirusa trafi w poniedziałek do laboratorium szpitala zakaźnego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie.

Odczynniki służące do izolacji materiału genetycznego wirusa zostały zakupione przez firmę Oktan Energy Jan Bobrek. Testy zostaną przekazane szpitalowi przy ul. Arkońskiej. Będą to te same narzędzia, których do tej pory używano na Arkońskiej.

- To, jakie testy powinny do nas trafić, konsultowano z naszym laboratorium - mówi Mateusz Iżakowski, rzecznik placówki.

Na Arkońskiej obecnie można badać 84 próbek w ciągu doby. To siedem sesji po 12 próbek jednocześnie.

Szpital wojewódzki czeka na kolejne urządzenie, które ułatwi diagnostykę koronawirusa. Na ten cel 430 tys. zł przekazała Grupa Azoty.

ZOBACZ TEŻ:


ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:


  • Podejrzewasz, że masz koronawiursa?

  • Ilu jest zakażonych?

  • Zobacz koniecznie:

warto wiedzieć:


🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację GS24.pl i bądź na bieżąco!

Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.


Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

No to teraz dopiero zacznie się jak będą badać wszystkich z podejrzeniem koronowirusa. Będzie nagły wzrost zachorowań.

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie