Wygrana Morza Bałtyk Szczecin w drugiej lidze

mc
Zwycięstwem 3:1 zakończył się mecz drugiej drużyny tabeli - Morza Bałtyk Szczecin z drugą od końca ekipą rozgrywek - Cuprum Lubin.

Morze Bałtyk Szczecin - Cuprum Lubin 3:1 (23:25, 25:23, 25:21, 25:23)

Szczecinianie zagrali trochę nerwowo. W pierwszym secie mieli rywali na widelcu, ale ci zdołali odrobić czteropunktową przewagę gospodarzy (21:17) i wygrali pierwszego seta do 23. W drugim było już trochę lepiej, ale w końcówce siatkarze Morza znów mieli problemy z dobiciem rywala. Tym razem jednak im się to udało.

Trzeci i czwarty set to już lepsza gra szczecinian, którzy nie pozwalali rywalom na wiele. Imponowali w ataku Adrian Milczarek, Mateusz Sylla oraz Paweł Kolec. Mimo tego goście bliscy byli doprowadzenia do stanu 2:2 w setach. W czwartej części gry, mimo prowadzenia Morza, zdołali podgonić wynik do 24:23. Na szczęście wtedy zwycięstwo szczecinian przypieczętował kapitan zespoły - Sylla.

Po raz pierwszy w barwach szczecińskiego zespołu wystąpił Jakub Markiewicz, który kiedyś już grał w Szczecinie. Jego powtórny debiut wypadł całkiem dobrze.