MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Profilaktyka urologiczna w szczecińskim WOMP. Poradnia czeka na pacjentów

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
W zabiegowym gabinecie urologiczny w przychodni WOMP przy ul. Bolesława Śmiałego miesięcznie wykonywanych jest kilkadziesiąt specjalistycznych zabiegów zarówno na NFZ, jak i komercyjnych
W zabiegowym gabinecie urologiczny w przychodni WOMP przy ul. Bolesława Śmiałego miesięcznie wykonywanych jest kilkadziesiąt specjalistycznych zabiegów zarówno na NFZ, jak i komercyjnych WOMP
Zabiegowy gabinet urologiczny działa w szczecińskiej przychodni WOMP przy ul. Bolesława Śmiałego już od ponad roku. Miesięcznie wykonywanych jest tutaj kilkadziesiąt specjalistycznych zabiegów. Poradnia urologiczna funkcjonuje również w przychodni WOMP przy ul. Kopernika.

W zabiegowym gabinecie urologiczny w przychodni WOMP przy ul. Bolesława Śmiałego miesięcznie wykonywanych jest kilkadziesiąt specjalistycznych zabiegów zarówno na NFZ, jak i komercyjnych. W obu poradniach urologicznych WOMP w Szczecinie prowadzona jest m.in. wstępna diagnostyka w kierunku nowotworów układu moczowo-płciowego (rak prostaty, rak pęcherza moczowego, guzy nerek, jąder lub prącia).

Profil zabiegów wykonywanych w urologicznym gabinecie zabiegowym przy Bolesława Śmiałego, to m. in. biopsje prostaty, wziernikowania pęcherza moczowego (cystoskopia), usuwanie cewników d-J na drodze cystoskopowej, wymiany cewnika pęcherzowego, drobne zabiegi krwawe, takie jak plastyka wędzidełka prącia, wycięcie zmiany na prąciu, czy nacięcie grzbietowe napletka.

Przypomnijmy, że biopsja prostaty, to jedno z najpopularniejszych badań diagnostycznych w kierunku wykluczenia raka prostaty.

- Zwykle niezbędna jest jedna wizyta wprowadzająca, podczas której lekarz ustala m. in. które leki należy odstawić przed wykonaniem badania - mów Natalia Andruczyk, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Szczecinie. - Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i zabezpieczeniu antybiotykowym. Trwa 10-15 minut, a cała wizyta w gabinecie zwykle nie przekracza pół godziny.

Wynik otrzymywany jest po około trzech tygodniach.

Cystoskopia, to z kolei badanie urologiczne pozwalające ocenić stan cewki moczowej i całego pęcherza. Do badania nie trzeba się przygotowywać. Zabieg trwa około 10 minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym oraz zabezpieczeniu antybiotykowym.

Jak zapewnia Natalia Andruczyk, wizyta również zamyka się zazwyczaj w 30 minutach, a wynik jest natychmiastowy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

POLITYCY jako dzieci

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński