Porażka Sandra Spa Pogoni Szczecin na koniec sezonu PGNiG Superligi

Matija Starcević zdobył 2 bramki w Puławach
Matija Starcević zdobył 2 bramki w Puławach Andrzej Szkocki
Piłka ręczna. Pogoń już dwa tygodnie temu przegrała mecz ostatniej szansy i musiała pogodzić się ze spadkiem. Chciała jednak ekstraklasę pożegnać w dobrym stylu.

Pogoń przed wyjazdem do Puław nie miała już szans na utrzymanie w ekstraklasie. Poniesione wcześniej straty w lidze były za duże.
Pogoń zaatakowała w pierwszej połowie. Po 10 minutach gry prowadziła nawet 7:4. Bardzo skuteczny w tym fragmencie był skrzydłowy Grzegorz Nowak, który zdobył cztery bramki. Dwie dorzucił Paweł Krupa.

Jeszcze w 25. minucie szczecinianie prowadzili 15:13, ale w końcówce zacięli się. Minutę przed końcem I połowy to Azoty prowadziły 18:16, ale Pogoń zdołała doprowadzić do remisu po akcjach Bogdana Czerkaszczenki.

Druga połowa jednostronna. Puławianie bez problemów powiększali przewagę i wygrali zasłużenie.

Pogoń spada i żegna zawodników. Dawid Krysiak przechodzi do Zagłębia Lubin, klubów szukają też Patryk Krok oraz Ukraińcy: Czerkaszczenko, Władysław Zalewskij i Maksyk Viunyk.

Azoty Puławy - Sandra Spa Pogoń Szczecin 36:27 (18:18)
Pogoń: Viunyk, Jagodziński 1 - Nowak 8, Czerkaszczenko 4, Wrzesiński 3, Krupa 3, Wiśniewski 2, Starcević 2, Zalewskij 2, Krok 1, Biały 1, Kapela 0.