Życzenia komunijne to dla niektórych problem nie do przejścia. Wymyślenie odpowiedniej sentencji, którą wypiszemy na okolicznościowej kartce czy powiemy po uroczystościach nie jest prostym wyzwaniem. Staramy się ułatwić zadanie rodziców, rodziców chrzestnych, rodziny czy przyjaciół rodziny. Zbieramy krótkie, religijne, przyjemne, rymowane życzenia komunijne w jednym miejscu. Jednym zdaniem bierzcie i korzystajcie.

Pierwsza komunia święta to ważna religijna uroczystość nie tylko dla dziecka, które przyjmuje sakrament. Dla dziecka z pewnością wrażenia są największe, ponieważ po raz pierwszy w pełni uczestniczy w mszy świętej, ale w organizację całej uroczystości zaangażowani są także rodzice i chrzestni, często również dalsza rodzina a nawet znajomi. Wszyscy goście na komunii muszą być przygotowani na chwilę, w której będą mogli przekazać przygotowane prezenty, kartki, pamiątki komunii i złożyć specjalne życzenia.

Życzenia komunijne: jakie wybrać?

W niektórych przypadkach życzenia składane są przed kościołem, zaraz po skończonej mszy. Taka specyfika wymaga życzeń krótkich, rzeczowych, ponieważ kolejna jest długa a wszyscy i tak marzą już tylko o ciepłym obiedzie lub popołudniowej kawie. W innej sytuacji życzenia komunijne składa się już w domu lub na sali, wtedy sytuacja jest spokojniejsza i można sobie pozwolić na życzenia dłuższe, bardziej szczegółowe.

Quiz PIerwsza Komunia Święta

Życzenia na komunię dla chrześniaków

Specjalne życzenia składają rodzice chrzestni. Wybrani przy chrzcie po to aby być duchowym wsparciem dla dziecka, w czasie pierwszej komunii świętej wypełniają swój obowiązek. Chrzestni najczęściej wręczają również tzw pamiątkę pierwszej komunii, czyli efektowną kartkę, ramkę, która przetrwa zapewne dłużej niż setki kartek wręczonych podczas uroczystości. Co wpisać na pamiątce komunii? Jakie przygotować życzenia dla chrześniaka?

Życzenia komunijne: zobacz w GALERII >>>

Życzenia komunijne: przykłady, rymowanki

***

Bóg Cię widzi, choć się kryjesz, strzeż się grzechu póki żyjesz. Każdy dzień co Ci upłynie świadczyć ma o dobrym czynie.

***

Gdy młodej duszy raj, gdy kwiaty wonnie kwitną, gdy śpiewa cudny maj weź biedne Twoje serce w promieni blasku róż i stań przed tronem Pana, pod stopy Pana złóż.

Idź przez życie prosto śmiało biorąc piękny wzór z Chrystusa. Niechaj piękna śnieżnobiała pozostanie Twoja dusza.

Jezus Chrystus wiele dni na Ciebie czekał, dziś przyszedł i w sercu Twym zamieszkał. Zaprosiłeś Pana w duszy swej czystości, On Twym przyjacielem, nie czyń Mu przykrości. Zaufaj Jemu, a będziesz dobrym człowiekiem, pomagaj ludziom i radość nieś z uśmiechem.

***

Najszczęśliwszy w życiu swoim dzień dzisiaj obchodzisz, niech więc Bóg z Twojego serca nigdy nie wychodzi! Łaska Pana Naszego, Jego miłość i dobroć, niech będą światłem Twojej drogi.

Zobacz także:
Życzenia na ślub: zabawne, poważne, umiarkowane >>>

Oby w Twoim sercu mieszkał Jezus żywy byś był silny w wierze i z Bogiem szczęśliwy.

***

Niech w Twym sercu zawsze gości,
Bóg dobroci,
Bóg miłości.
W Uroczystym Dniu,
Pierwszego Pełnego Uczestnictwa,
W Mszy Świętej.
Obfitych łask z Nieba.

***

W dniu Twojej Pierwszej Komunii Świętej życzymy Ci jak najwięcej łask Bożych, Jezusa w sercu, wiecznego szczęścia i kochających Cię osób wokół Ciebie.

***

Z życiem nigdy nie graj w kości, ufność miej w Bożej mądrości. Niech Cię nie zniechęca żadna trudna droga, nie idź na łatwiznę – tak trafisz do Boga.

***

Niech ten dzień będzie dla Ciebie początkiem szczęśliwego i świadomego życia w Chrystusie. Bożej łaski i konsekwentnego podążania drogą Pana życzą...