MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zwyciężyła lekkoatletka, która była w finale igrzysk olimpijskich młodzieży w Chinach [zdjęcia]

Grzegorz Drążek
Tadeusz Surma
Sportowcem Powiatu Stargardzkiego 2014 jest Magdalena Zycer, zawodniczka Lekkoatletycznego Ludowego Klubu Sportowego Pomorze Stargard.
Sportowiec Powiatu Stargardzkiego

Sportowiec Powiatu Stargardzkiego

Czwarty rok z rzędu plebiscyt Głosu Szczecińskiego miał zasięg całego powiatu stargardzkiego. Nasi Czytelnicy i plebiscytowa kapituła, w której są osoby ze stargardzkiego środowiska sportowego, wyłonili Sportowca Powiatu Stargardzkiego 2014. Dzisiaj wieczorem w sali sesyjnej stargardzkiego starostwa ogłoszone zostały wyniki.

Ten najważniejszy tytuł zdobyła Magdalena Zycer z Lekkoatletycznego Ludowego Klubu Sportowego Pomorze Stargard. 17-latka w minionym roku reprezentowała Polskę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Nankin w Chinach. Udział w nich zapewniła sobie dobrym startem w eliminacjach europejskich w Azerbejdżanie. W Chinach awansowała do finału konkursu rzutu młotem. W nim zajęła ósme miejsce. Magda w 2014 roku zwyciężyła też w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W jej imieniu nagrodę odebrał trener Marek Różyczka. Magda przebywa na zgrupowaniu na zgrupowaniu w Cetniewie, gdzie trenują najlepsi zawodnicy i najlepsze zawodniczki w tej konkurencji. Ćwiczy tam między innymi z Anitą Włodarczyk.

- To, że Magda jest na zgrupowaniu kadry narodowej jest potwierdzeniem jej osiągnięć w minionym roku - mówił trener lekkoatletki.

Magdalena Zycer otrzymała 3 tysiące złotych. To nagroda ufundowana przez starostę stargardzkiego Ireneusza Rogowskiego. Nagrodę wręczyła Iwona Wiśniewska, wicestarosta. Powiat Stargardzki jest partnerem naszego plebiscytu.

Drugie miejsce w naszej zabawie zajęła Katarzyna Mądrowska, zapaśniczka Ludowego Klubu Sportowego Feniks Stargard. To kolejny jej plebiscytowy sukces. W trzech poprzednich edycjach zwyciężała. W 2014 roku została mistrzynią kraju seniorek i mistrzynią Polski juniorek. Nagrodę dla niej ufundowała posłanka ze Stargardu Zofia Ławrynowicz. To 700 zł.

Nagrodą za trzecie miejsce jest 500 zł. Ufundował ją stargardzki senator, Sławomir Preiss. A nagroda trafiła do Igora Grzesika, młodego pływaka z gminy Dolice, który w 2014 roku zdobywał medale w swojej kategorii wiekowej w ogólnopolskich zawodach.
Plebiscyt "Sportowiec Powiatu Stargardzkiego 2014" to także wybór najpopularniejszych sportowców w poszczególnych gminach i w mieście Stargardzie. Otrzymali oni nagrody ufundowane przez prezydenta Stargardu oraz burmistrzów i wójtów gmin. Sportowcami roku 2014 zostali: Magdalena Zycer (miasto Stargard), Łukasz Sulima z Klubu Karate Kamikaze (Chociwel), piłkarka ręczna z Zespołu Szkół Publicznych w Dobrzanach Patrycja Jarosz (Dobrzany), Igor Grzesik (Dolice), piłkarz nożny Iny Ińsko Wojciech Kliś (Ińsko), Daria Wilk z Klubu Karate Kamikaze (Kobylanka), zapaśniczka Feniksa Weronika Zdulska (Marianowo), zawodnik jiu-jitsu Mateusz Kędzierski (Stara Dąbrowa), piłkarz nożny Pomorzanina Krąpiel Tomasz Piotrowski (gmina Stargard Szczeciński), zawodniczka uczniowskiego klubu Kusy Suchań Aleksandra Zajączkowska (Suchań).

W plebiscycie wybrane także zostało najważniejsze wydarzenie sportowe w tym regionie w minionym roku. Wybór mieszkańców i kapituły padł na Maraton MTB Dookoła Jeziora Miedwie. To była dziewiąta edycja maratonu rowerowego. W sierpniowych zawodach sklasyfikowano 1347 zawodników.

Dzisiejszą galę w starostwie uświetnił uznany młody akordeonista Tomasz Staniszewski ze Stargardu, student Akademii Sztuki w Szczecinie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński