Zwycięzca Ligi Mistrzów wygrał z Pogonią w Azoty Arenie [zdjęcia]

Tomasz Grzegorek zdobył dla Pogoni 7 bramek.
Tomasz Grzegorek zdobył dla Pogoni 7 bramek. Andrzej Szkocki
Vive Tauron Kielce pokonał Sandrę Spa Pogoń Szczecin 35:27 w meczu 5. kolejki Superligi piłkarzy ręcznych.

Sandra Spa Pogoń Szczecin - Vive Tauron Kielce 27:35 (13:18)
Sandra Spa Pogoń: Tatar (1-60, 18 obron), Matkowski (na jednego karnego, 0 obron) - Krysiak 2, Zydroń 2 (1) - Krupa 3, Karnacewicz - Bruna 3 - Kniazieu 5, Garbacewicz 2 - Jedziniak 3 - Grzegorek 7.
Vive Tauron: Szmal (1-48 min, 10 obron), Ivić (48-60 min, 3 obrony) - Strlek 2, Jachlewski - Jurkiewicz 2, Bielecki 8 (5)- Zorman - Paczkowski 4, Lijewski 5, Vujović 2 - Djukić 6 (1) - Walczak 5, Kus 1.

Karne. Pogoń: 1/1. Vive Tauron: 6/6. Kary. Pogoń: 8 minut (Krupa, Grzegorek po 4).Vive Tauron: 4 minuty (Jachlewski, Kus po 2).

Sędziowali: K. Bąk, K. Ciesielski (Zielona Góra). Widzów: 2500.

Przebieg: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4, 5:4, 5:5, 7:5, 7:7, 8:7, 8:9, 9:9, 9:14, 11:14, 11:15, 12:15, 12:17, 13:17, 13:18 - 13:21, 14:21, 14:23, 15:23, 15:24, 18:24, 18:25, 19:25, 19:26, 20:26, 20:28, 21:28, 21:29, 23:29, 23:30, 24:30, 24:31, 25:31, 25:33, 26:33, 26:34, 27:34, 27:35.

Vive Tauron Kielce po raz pierwszy w tym sezonie stracił tyle bramek. Mimo to z Pogonią wygrał pewnie, choć przegranym należą się brawa za ambitną walkę.

Przyjazd tegorocznego zwycięzcy Ligi Mistrzów nie wypełnił po brzegi Azoty Areny, ale i tak kibiców było sporo. Pogoń starała się im odwdzięczyć za przyjście waleczną grą.

Przed meczem odbyła się efektowna prezentacja obu ekip. Przy zgaszonych światłach zawodnicy wybiegali na środek parkietu. Głośne brawa zebrał m.in. Patryk Walczak, były Portowiec w kieleckich barwach.

Pogoń zaczęła udanie, bo długo nie dawała gościom odskoczyć. Po raz ostatni prowadziła w 11.minucie (7:6). Skuteczny na kole był Tomasz Grzegorek, jedyny nominalny obrotowy w kadrze gospodarzy. Do przerwy zdobył pięć bramek.

Mistrzowie Polski nie narzucali wysokiego tempa, ale wykorzystywali każdy błąd Pogoni. Gdy Portowcy grali w osłabieniu, to wycofywali bramkarza, a to była woda na młyn dla gości.

Vive to rywal, który wyraźnie leży Edinowi Tatarowi, bramkarzowi Pogoni. Bośniak popisał się kilkoma udanymi interwencjami. Podobnie jak przed rokiem, gdy m.in. dzięki jego świetnej grze był remis po 27. Tym razem nie był w stanie zatrzymać kieleckiej ofensywy.

Pogoń zagrała bez czterech kontuzjowanych graczy (Zaremba, Bosy, Wąsowski, Konitz) i z każdą minutą ich brak był widoczny, bo zmiennicy z pewnością by się przydali.

Kolejny mecz Portowców 9 października na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

Wspaniała akcja kibiców Pogoni Szczecin. Zbierają krew dla chorego piłkarza

TVN

Polecamy na gs24.pl:

Bloger Andrzej Witek (na zdjęciu) wygrał 37. edycję szczecińskiego półmaratonu rozegranego przy upalnej pogodzie w ostatni weekend wakacji. W biegu na 10 km triumfował Bartosz Jurgiewicz. Na starcie stanęło 3300 uczestników. To rekord imprezy. Czytaj więcej: 37. PKO Półmaraton Szczecin. Rekord w upale [wyniki]