Zwycięstwo "Zero-czwórki". Kapitalna druga połowa Portowców

Anna Pasztor
Szczecińscy futsaliści wygrali drugi mecz z rzędu.
Szczecińscy futsaliści wygrali drugi mecz z rzędu. Andrzej Szkocki
Pogoń '04 Szczecin pokonała Gwiazdę Ruda Śląska 4:1, choć do przerwy był bezbramkowy remis. Portowcy wskoczyli na czwarte miejsce w tabeli.

Od początku szczecinianie wykazywali się ofensywną postawą, szybko spychając gospodarzy pod własną bramkę. Łukasz Tubacki kilkukrotnie straszył swoimi uderzeniami golkipera Gwiazdy, Aleksandra Waszkę. W odpowiedzi miejscowi trafili w słupek szczecińskiej bramki. Portowcy jednak szczelnie bronili dostępu do swojej bramki, nieźle spisując się w obronie. Mimo kilku dobrych sytuacji obu zespołów do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Po zmianie stron Portowcy bardziej podkręcili tempo i drugą połowę rozpoczęli z impetem. Szczecinianie potrzebowali niespełna minuty, by wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Nasi futsaliści złapali wiatr w żagle i pozostawali w natarciu. Na 3:0 podwyższył Jurczak, a czwartą bramkę strzelił Michał Kubik. W końcówce wymiar porażki gospodarzy zmniejszył Ariel Piasecki, trafiając na 1:4.

W następnej kolejce Pogoń '04 zagra na wyjeździe z GAF Omegą Gliwice. Mecz w niedzielę (18 października) o godz. 19.30.

Gwiazda Ruda Śląska - Pogoń '04 Szczecin 1:4 (0:0)
Bramki: Piasecki (38) - Jurczak 2 (21, 29), Tubacki (21), Kubik (33).
Pogoń: Lasik, Koszmider - Bugański, Jonczyk, Tubacki, Jakubiak, Żebrowski, Gepert, Kawczak, Jurczak, Kubik, Maćkiewicz, Krzyżanowicz, Shamotii.