Zwycięstwo Pogoni Baltica w pierwszym ligowym meczu w Arenie Szczecin [wideo, zdjęcia]

Pogoń Baltica Szczecin pokonała Ruch Chorzów 35:24 w meczu 1. kolejki Superligi kobiet Andrzej Szkocki
Pogoń Baltica Szczecin pokonała Ruch Chorzów 35:24 w meczu 1. kolejki Superligi kobiet rozegranym w hali przy Szafera. Spotkanie oglądało nie więcej niż tysiąc widzów.
Pogoń Baltica

Pogoń Baltica wygrała z Ruchem Chorzów 35:24

Pogoń Baltica Szczecin - Ruch Chorzów 35:24 (17:14)

Pogoń:
Szywierska, Płaczek - Jaszczuk 8, Cebula 6, Królikowska 6, Duran 4, Fornalik 3, Zimny 3, Huczko 1, Stachowska 1, Noga 1, Jurczyk 1, Koprowska 1, Głowińska, Zawistowska, Kochaniak.

Kto nie kupił biletu w sprzedaży internetowej, ten musiał swoje wystać w kolejce przed halą. Na trybunach jednak tłumów nie było. Termin meczu w środku tygodnia z mało atrakcyjnym rywalem zrobił swoje. Pogoń jednak pokazała się z dobrej strony.

Ruch zaczął odważnie, a defensywę Pogoni straszył warkocz Agnieszki Piotrkowskiej, która szybko zdobyła dwie bramki. Jednak gospodynie zacieśniły obronę, zdobyły kilka bramek z kontry i w 7. minucie po raz pierwszy wyszły na prowadzenie, którego już nie oddały.

Trener Ruchu Marcin Księżyk przed przerwą wziął dwa czasy, aby uspokoić gorące głowy swoich zawodniczek, które rzucały z nieprzygotowanych pozycji. Pogoń prowadziła już nawet 12:6 i wydawało się, że będzie ją stopniowo powiększać. Jednak gdy szczecinianki zostały zmuszone do gry w ataku pozycyjnym, to piłka po ich rzutach już tak często nie wpadała do bramki. Na przerwę schodziły prowadząc 17:14.

Ruch postraszył jeszcze trochę chwilę po przerwie dochodząc na dwie bramki, ale druga linia Niebieskich z każdą minutą traciła pomysły na sforsowanie defensywy Pogoni. Przyjezdne zablokowały się na dobre i nie potrafiły przez długi czas zdobyć bramki nawet z rzutu karnego. Pogoń mogła bez problemu odjechać rywalkom na dobre.

W szczecińskim zespole dobry dzień miały obie skrzydłowe, Patrycja Królikowska i Hanna Jaszczuk, bezbłędna z rzutów karnych była Agata Cebula. Pod koniec meczu na parkiecie pojawiła się młodzież: Małgorzata Jurczyk, Karolina Kochaniak i Daria Zawistowska. Ta pierwsza zdobyła nawet bramkę.

W niedzielę Pogoń gra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Początek o godz. 18.30, transmisja w Polsat Sport