Zwycięstwo i świetny rezultat Pauliny Kaczyńskiej

Paulina Kaczyńska szczęśliwa na mecie w Manchesterze.
Paulina Kaczyńska szczęśliwa na mecie w Manchesterze. materiały klubu
Paulina Kaczyńska (WMLKS Pomorze Stargard) wygrała bieg na 5000 m w trakcie mityngu w Manchesterze.

24-letnia biegaczka uzyskała bardzo dobry czas - 15.33,82. Jej rezultat jest siódmym w historii polskiej lekkoatletyki na tym dystansie!

Kaczyńska dzięki temu zapewniła sobie udział w Uniwersjadzie w koreańskim Gwangju (3-14 lipca). Jednocześnie została powołana do reprezentacji Polski na drużynowy Puchar Europy (6 czerwca we włoskim Chia-Pula).

Zawodniczka ze Stargardu jest w tym sezonie w bardzo wysokiej formie. W ostatnich miesiącach została m.in. wicemistrzynią Polski na 3000 m w hali i mistrzynią kraju na 10 000 m.