MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Żołnierze z 2. Brygady Zmechanizowanej w Złocieńcu złożyli przysięgę wojskową [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
Żołnierze dobrowolnej służby zasadniczej 2. Brygady Zmechanizowanej w Złocieńcu złożyli przysięgę wojskową
Żołnierze dobrowolnej służby zasadniczej 2. Brygady Zmechanizowanej w Złocieńcu złożyli przysięgę wojskową 2 Brygada Zmechanizowana
Żołnierze dobrowolnej służby zasadniczej 2. Brygady Zmechanizowanej w Złocieńcu złożyli przysięgę wojskową.

To najważniejsze wydarzenie w życiu każdego żołnierza rozpoczynającego służbę w wojsku. W miniony weekend na terenie złocienieckiej 2. Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Józefa Piłsudskiego odbyła się przysięga wojskowa elewów odbywających szkolenie podstawowe dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. W uroczystości wzięli udział bliscy żołnierzy, dowódcy i inni goście.

Atmosferę dopełniły dźwięki orkiestry wojskowej z Koszalina, tworząc unikalny klimat tej podniosłej chwili. Podczas ceremonii można było zapoznać się ze sprzętem 2. BZ oraz skosztować ciepłą, tradycyjną, wojskową grochówkę.

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa to nowa forma służby wojskowej skierowana do wszystkich, którzy nigdy wcześniej nie byli w wojsku. Dzięki niej można odbyć przeszkolenie wojskowe i w przyszłości zasilić rezerwy albo wstąpić do armii zawodowej. Dobrowolną służbę kandydat rozpoczyna od 27-dniowego szkolenia podstawowego. Wówczas pozna zasady musztry, regulaminy wojskowe oraz nauczy się podstaw posługiwania się bronią. Ten okres zakończy się złożeniem przysięgi oraz wydaniem książeczki wojskowej. Żołnierze, którzy nie zdecydują się na kontynuowanie szkolenia są przenoszeni do rezerwy. Pozostali trafią na trwające do 11 miesięcy szkolenie specjalistyczne, połączone z wykonywaniem obowiązków na stanowisku służbowym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Żołnierze z 2. Brygady Zmechanizowanej w Złocieńcu złożyli przysięgę wojskową [zdjęcia] - Głos Koszaliński

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński