Zobacz niesamowitą końcówkę meczu Pogoni w Kwidzynie [wideo]

Pogoń, podobnie jak w pierwszym meczu z MMTS w Kwidzynie, stracili punkty w ostatnich sekundach. Sebastian Wołosz/archiwum
Szczypiorniści Pogoni Szczecin w ostatniej minucie wyjazdowego meczu z MMTS Kwidzyn zdołali doprowadzić do wyrównania, by niemal równo z syreną stracić punkt, po fantastycznym rzucie Michała Adamuszka.

Przez cały mecz toczyła się walka punkt za punkt. Dopiero w 52. minucie gospodarze odjechali na trzy bramki. Pogoń rozpoczęła niesamowity pościg, który zaowocował wyrównaniem wyniku przez Mateusza Zarembę na 8 sekund przed końcem meczu.

Niestety, ostatnie słowo należało do MMTS. Niemal równo z syreną trafił Michał Adamuszek i gospodarze ostatecznie wygrali 30:29.

Pogoń już wcześniej zapewniła sobie awans do fazy play-off.

MMTS Kwidzyn - Gaz-System Pogoń Szczecin 30:29 (15:14)

MMTS:Suchowicz - Klinger 2, Mroczkowski 7, Peret 1, Sadowski 1, Adamuszek 4, Nogowski 5, Seroka 6, Łangowski, Daszek 2, Rombel 2.

Pogoń: Ligarzewski, Stojković - Bruna 3, Wardziński 4, Gierak 2, Krupa 2, Marković 5, Konitz 6, Zaremba 3, Zydroń 4.