MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zobacz, jakie firmy chcą zaprojektować aquapark w Szczecinie

Redakcja
Cztery firmy chcą zaprojektować park wodny w Szczecinie a później nim zarządzać.

Zakończyło się przyjmowanie wniosków od potencjalnych inwestorów, którzy chcieliby zaprojektować i zarządzać aquaparkiem w Szczecinie.

Do postępowania zgłosiły się następujące konsorcja:
- AQUACO sp. z.o.o.
- III X SKAK POLAND sp z o.o.
- INTERSPA Gessellschaft fur Kur - Und Freizeitanlagen mbH
- Aquapark Szczecin sp. z o.o.

- Kolejnym etapem będzie zaproszenie oferentów do negocjacji a po ich zakończeniu do składania ofert. Finałem postępowania będzie wybór operatora i podpisanie z nim umowy. - informuje Dariusz Wołoszczuk ze szczecińskiego magistratu - Postępowanie odbywa się w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego w systemie "zaprojektuj i zarządzaj".

Oznacza to, że wybrany w drodze postępowania partner będzie musiał zaprojektować obiekt, uzyskać wszelkie pozwolenia, zapewnić kompletne wyposażenie oraz na własne ryzyko zarządzać kompleksem przez minimum 15 lat. Za proces budowlany odpowiadać będzie miasto.

Obiekt powstanie na terenach po dawnych kąpielisku Gontynka czyli w obrębie ulic Emilii Sczanieckiej, 1-go Maja, Bożeny w Szczecinie. Planowany do realizacji park wodny swoim standardem, skalą przedsięwzięcia i atrakcyjnością, powinien równać się z analogicznymi obiektami tego typu zlokalizowanymi w miastach europejskich o podobnej liczbie mieszkańców.

- Powstanie aquaparku przyczyni się również do zwiększenia atrakcyjności turystycznej oraz inwestycyjnej dla osób odwiedzających ten obszar, stanowiąc istotny czynnik wzrostu gospodarczego, a tym samym zwiększając konkurencyjność regionu - mówi Wołoszczuk - Powstanie wodnego raju w Szczecinie przyczyni się do utworzenia nowych miejsc pracy (m.in. miejsca pracy w nowym obiekcie, a także w przedsiębiorstwach świadczących usługi wspomagające na przykład: gastronomia, hotelarstwo, handel, transport, ochrona mienia, zapewnienie czystości).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński