MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Znów nie wpuścił uczniów

paw, 17 grudnia 2005 r.
Wczoraj powtórzyła się sytuacja z pierwszego dnia próbnych matur: uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Szczecinie nie zostali dopuszczeni do egzaminu z powodu braku identyfikatorów.

W czwartek dyrektor Zespołu Szkół nr 3 nie wpuścił około 20 osób na maturę, bo nie przynieśli szkolnego identyfikatora. Sprawę opisał "Głos". Kurator zapewnił, że w kolejne dni uczniowie wejdą na egzamin. Jednak wczoraj sytuacja się powtórzyła.

- Tym razem więcej osób przyniosło identyfikatory, ale kto go nie miał, nie został dopuszczony do egzaminu - mówi Karol Flis, uczeń szkoły.

Dyrektor szkoły Andrzej Sacharski został wezwany do kuratorium na rozmowę. - Boleję, że sytuacja się powtórzyła. Mimo że otrzymałem zapewnienie, że tak nie będzie - mówi Jerzy Kotlęga, zachodniopomorski kurator oświaty.

- Tym razem pan dyrektor zapewnił mnie osobiście, że na kolejne egzaminy uczniowie zostaną wpuszczeni, jeśli będą mieli przy sobie dowód tożsamości. Zobowiązałem też dyrektora, by zorganizował ponownie próby dla uczniów, którzy nie zostali wpuszczeni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński