MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Znów można zrobić patent motorowodnika. Centrum Żeglarskie działa w reżimie

Szymon Wasilewski
Szymon Wasilewski
Reagtowa Reprezentacja Szczecina
Szczecińskie Centrum Żeglarskie wraca do organizowania kursów, które pozwolą zdobyć patent na pływanie jachtem motorowym. Wcześniej placówka "odmroziła" treningi oraz wznowiło działalność schroniska. Oczywiście obowiązują specjalne zasady sanitarne.

Patent można będzie zdobyć jeszcze przed wakacjami. Pierwsza okazja nadarzy się w najbliższy weekend. Kursanci nauczą się prowadzić jacht, w jaki sposób go kotwiczyć, dowodzić załogą, poznają też podstawowe węzły żeglarskie i opanują podstawowe manewry. Aby wziąć udział w kursie należy mieć ukończone 14 lat. Zdobyte uprawnienia pozwolą wypłynąć jachtem na wody śródlądowe i morskie do dwóch mil morskich od brzegu. Szczegółowe informacje znajdują się na www.centrumzeglarskie.pl.

Zajęcia odbędą się zgodnie z wytycznymi służb sanitarnych oraz zaleceniami Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. Na terenie centrum obowiązuje konieczność noszenia maseczek i rękawiczek ochronnych oraz dezynfekcji rąk.

Wcześniej, po długiej przerwie, adepci sportów wodnych powrócili do treningów. W pierwszej kolejności treningi rozpoczęły się w sekcji Optimist, Laser oraz Windsurfing. W ostatni weekend trenowała też Regatowa Reprezentacja Szczecina.

- Pierwszego czerwca planujemy uruchomić pozostałe sekcje tj. szkółkę żeglarską Optimist oraz sekcje turystyczne - mówi Małgorzata Miszczuk z Centrum Żeglarskiego w Szczecinie.

Na terenie CŻ obowiązuje zachowanie odległości 2 metrów między osobami. Dotyczy to również zawodników uprawiających sport – do momentu zejścia na wodę. Nie można tu korzystać z pomieszczeń zamkniętych, szatni i węzła sanitarnego, poza toaletą.

Możliwe jest też już korzystanie z miejsc noclegowych dostępnych w Centrum Żeglarskim. To dwa budynki z pokojami i dwa domki campingowe. Po opuszczeniu pokojów przez gości pomieszczenia zostają w stanie niezmienionym, zabezpieczone i poddane ozonowaniu przez godzinę. Po ozonowaniu pokój jest wietrzony i pozostawiony do dnia następnego w stanie niezmienionym. W pokojach wyłączone z użytku zostają suszarki do rąk. Wyłączone z użytku są: kuchnia, jadalnia, sale rekreacyjne, biblioteczki z książkami oraz kanapy w częściach wspólnych.

Bądź na bieżąco i obserwuj:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński