MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zniszczony chodnik na Cukrowej, pomimo interpelacji radnych i apeli mieszkańców, nie ma szans na remont!

Łukasz Czerwiński
Łukasz Czerwiński
Łukasz Czerwiński
Chodnik na ulicy Cukrowej od lat jest w fatalnym stanie i wszystko wskazuje na to, że jeszcze przez kolejnych kilka poczeka na generalny remont.

Chodnik pomiędzy skrzyżowaniem z ulica Radomską a dworcem PKP Gumieńce przy ulicy Cukrowej, od kilku lat utrudnia życie pieszym. Dziurawa nawierzchnia szczególnie uniemożliwia przejście po obfitych opadach deszczu, gdyż wtedy chodnik bardziej przypomina zbiornik wodny.

- Przy niewielkich opadach deszczu pobocze zamienia się w koleiny błotne, gdzie widoczny jest zastój wody. Ponadto, zapadnięty jest również chodnik, gdzie tworzą się bardzo duże kałuże, uniemożliwiając pieszym poruszanie się po nim - opisuje w swojej interpelacji radna Agnieszka Kurzawa.

Jednak nie tylko opady komplikują życie okolicznym mieszkańcom, którzy codziennie muszą przejść przez zniszczoną nawierzchnię.

- Chodnik jest tak dziurawy, że przejechanie po nim wózkiem dziecięcym, to zadanie dla wytrwałych. Koła wpadają w głębokie dziury i regularnie blokują wózek, co nie jest bezpieczne - opowiada mieszkanka pobliskiego osiedla.

Bez szans na remont i naprawy

Okazuje się, że mieszkańcy ulicy Cukrowej i okolic jeszcze długo będą musieli przeprawiać się przez zalany i wyboisty chodnik, gdyż przeprowadzenie miejscowych napraw jest bezcelowe ze względu na fatalny stan nawierzchni.

- ZDiTM w ramach środków bieżących nie wyremontuje tego chodnika, bo konieczna jest jego przebudowa wraz z wykonaniem dokumentacji projektowej - informuje Hanna Pieczyńska.

W ciągu najbliższych kilku lat nie ma jednak szans na wykonanie przebudowy, ponieważ nie znajduje się on w Wieloletnim Programie Rozwoju Szczecina na lata 2021-2025.

- Hierarchię w zakresie kolejności modernizacji poszczególnych ulic wyznacza się według kryteriów takich jak stan techniczny nawierzchni oraz natężenie ruchu i według tego porządku ujęte są inne ulice - wyjaśnia Michał Przepiera, zastępca prezydenta.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński