Znamy zwycięzców tenisowego turnieju LOTOS PZT Polish Tour w Szczecinie [ZDJĘCIA]

Środa była dniem przeznaczonym na finały turnieju LOTOS PZT Polish Tour, który od niedzieli rozgrywany był na kortach przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. Jak na razie, cały cykl imprez należy do Kacpra Żuka, który wygrał 14 spotkań z rzędu, podczas dwóch turniejów.

Korty przy al. Wojska Polskiego są drugim przystankiem na trasie całej imprezy, której zwieńczeniem są mistrzostwa Polski w Bytomiu. W pierwszym turnieju cyklu, rozgrywanym w Gdańsku, zwyciężyła między innymi Anastazja Szoszyna, która miała szansę na powtórzenie swojego wyczynu także w Szczecinie. Można powiedzieć, że miała podwójną szansę, bowiem do finału debla kobiet także się dostała w parze z Paulą Kanią. Brak odpoczynku spowodował, że w środę nie odbył się ani finał singla, ani finał debla turnieju kobiecego. Szoszyna, która we wtorek ledwo dokończyła swoje mecze, nie była w stanie przystąpić do dzisiejszej rywalizacji. Mimo zażytych w nocy środków przeciwbólowych kontuzja uniemożliwiła grę 22-latce mieszkającej w Warszawie. W związku z tym, tytuły w Szczecinie zdobyły Martyna Kubka (w grze pojedynczej) oraz Katarzyna Piter ze Stefanią Rogozińską-Dzik (w grze podwójnej).

Znamy zwycięzców tenisowego turnieju LOTOS PZT Polish Tour w...

Wśród panów doszło już do finałowych starć. Najpierw w kategorii singlistów starli się ze sobą mistrz Polski Paweł Ciaś i wysoko notowany Kacper Żuk. Panowie dali z siebie wszystko i stworzyli dobre widowisko. Ostatecznie górą był Żuk, który wygrał 7:6, 6:7, 6:4. Kilka godzin później Żuk wrócił na kort i zagrał w finale gry deblowej. Szymon Walków był jego partnerem. W meczu przeciwko Michałowi Demkowi oraz Janowi Zielińskiemu zwyciężyli 6:2, 7:5.

- Myślę, że to był mój najlepszy mecz. Razem z Pawłem zagraliśmy dziś na bardzo dobrym poziomie. Po przerwie granie tylu spotkań stanowi dla mnie ogromny wysiłek. Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się wygranej w dwóch turniejach z rzędu – powiedział 21-latek.

Żuk zaliczy ostatni tydzień do wyjątkowo udanych. W pierwszym turnieju cyklu Polish Tour w Gdańsku wygrał podwójną koronę i powtórzył ten wyczyn także w Szczecinie.

W pierwszym tygodniu lipca cykl przeniesie się do Wrocławia.