MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Znamy wykonawcę przebudowy al. Niepodległości w Szczecinie

archiwum
W ramach przebudowy istniejąca wschodnia jezdnia zostanie przesunięta w kierunku torowiska. Kierowcy będą mieli do dyspozycji 3 pasy ruchu o szerokości 3 m.
W ramach przebudowy istniejąca wschodnia jezdnia zostanie przesunięta w kierunku torowiska. Kierowcy będą mieli do dyspozycji 3 pasy ruchu o szerokości 3 m. archiwum
ZDiTM zakończył ocenę ofert w przetargu na przebudowę wschodniej jezdni al. Niepodległości i wyłonił wykonawcę prac.

- Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła firma Eurovia, która wyceniła swoje prace na 5 780 752, 17 zł i udzieliła rękojmi na okres 72 miesięcy. - mówi Dariusz Wołoszczuk z ZDiTM-u.

Kolejne ważne oferty złożyły firmy Strabag i Elbud.

Oferta firmy Energopol Szczecin została wykluczona z podstępowania, gdyż wykonawca w ofercie złożył nieprawdziwe informacje mające wpływ lub mogące mieć wpływ na wynik prowadzonego postępowania.

W ramach przebudowy istniejąca wschodnia jezdnia zostanie przesunięta w kierunku torowiska. Kierowcy będą mieli do dyspozycji 3 pasy ruchu o szerokości 3 m. każdy. Na Bramie Portowej zlikwidowana zostanie wyspa kanalizująca na skręcie w prawo z ul. Wyszyńskiego w al. Niepodległości.

Przebudowane będą także chodniki. Piesi nadal będą mieli do dyspozycji ciągi o szerokości 6, 5 m. Nawierzchnia chodnika zostanie ujednolicona zarówno w al. Niepodległości, jak i wzdłuż ul. Wyszyńskiego do skrzyżowania z ul. Tkacką oraz na placu Żołnierza Polskiego do skrzyżowania z ul. Tkacką.

Wykonana zostanie także droga rowerowa o szerokości 2 m. od Bramy Portowej do placu Żołnierza Polskiego. Połączona zostanie z wykonanymi w ramach przebudowy skrzyżowania przejazdów przez torowisko. Dodatkowo zaprojektowana została droga rowerową po północnej stronie ul. Wyszyńskiego do skrzyżowania ul. Tkacką. Od strony placu Żołnierza droga dla rowerów zostanie połączona z istniejącymi drogami rowerowymi.

Zmieniony zostanie sposób parkowania pojazdów samochodów. Nie będzie możliwości parkowania przy torowisku. Ok. 50 miejsc parkingowych do skośnego parkowania zostanie zlokalizowanych w zatoce postojowej o szerokości 5,1 m. w sąsiedztwie budynków. W rejonie przejścia dla pieszych na wysokości ul. Bogurodzicy wykonane zostaną miejsca postojowe dla motocykli oraz rowerów.

Tuż za zjazdem z Bramy Portowej wykonany zostanie przystanek autobusowy o długości 40 m. Będzie on wykorzystywany jako przystanek rezerwowy.

Projekt przewiduje także zagospodarowanie zieleni. Posadzone zostaną 22 drzewa liściaste, blisko 500 krzewów, ok. 300 bylin oraz 17 200 krokusów.

Wybrany wykonawca będzie miał 90 dni na realizację zadania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński