MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Znamy ostateczne wyniki matur 2019 w Szczecinie i województwie zachodniopomorskim

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Co szósty uczeń w województwie zachodniopomorskim nie zdał matury - takie wyniki podaje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu.

Wyniki matur 2019 w Szczecinie i województwie zachodniopomorskim

Wyniki te są podsumowaniem tegorocznych matur zdawanych w maju, czerwcu i sierpniu 2019 roku.

To zdecydowanie lepszy wynik niż w maju. Wtedy zdawalność wyniosła 77 procent, a po egzaminach poprawkowych - 84 procent.

ZOBACZ TEŻ:

Na egzaminach maturalnych zdecydowanie lepiej poradzili sobie absolwenci liceów ogólnokształcących, bo matury nie zdał co ósmy licealista. Gorzej to wygląda w przypadku absolwentów techników, bo nie zdał co piąty uczeń technikum.

Do egzaminów ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej egzaminu maturalnego w maju i czerwcu 2019 roku przystąpiło 9278 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.

Do egzaminu maturalnego w sesji poprawkowej w sierpniu 2019 roku przystąpiło 1814 absolwentów. Były to osoby, które w maju lub w czerwcu 2019 roku przystąpiły do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej i nie zdały egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu w części ustnej albo w części pisemnej.

CZYTAJ TAKŻE:

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Matura 2019. Rozpoczęły się egzaminy maturalne. W poniedział...

Wszyscy absolwenci, którzy ukończyli szkołę w 2019 r. obowiązkowo przystępowali do egzaminu maturalnego z sześciu przedmiotów: w części ustnej z języka polskiego oraz wybranego języka obcego nowożytnego, w części pisemnej z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego.

Tegoroczni absolwenci szkół ponadgimnazjalnych obowiązkowo przystępowali również do egzaminu maturalnego z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, a w przypadku języków obcych nowożytnych – na poziomie rozszerzonym albo dwujęzycznym.

Według ostatecznych danych OKE, egzamin pisemny z języka polskiego zdało 94 procent tegorocznych maturzystów, z matematyki - 85 procent, a z najczęściej wybieranego języka obcego: angielskiego - 94 procent.

Czy matura z języka polskiego jest trudna? Bez znajomości tych zagadnień możesz jej nie zdać! QUIZ

Z tego wynika, że język polski i język angielski pozostały na tym samym poziomie, a poprawiana była głównie matematyka, która już od lat sprawia duże kłopoty maturzystom.

Aby zdać egzamin, trzeba uzyskać co najmniej 30 proc. punktów z przedmiotów obowiązkowych.

Województwo zachodniopomorskie, niestety, w większości przedmiotów wypada słabiej niż średnia krajowa, ale już Szczecin, jako miasto, wyróżnia się bardzo dobrymi wynikami na tle całego okręgu.

Najgorsze problemy sprawia maturzystom matematyka, ale jest to problem całego kraju, a nie tylko naszego województwa.

Ogólnie matury w tym roku wypadły lepiej niż w ubiegłym.

ZOBACZ TEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński