Znamy laureatów Zachodniopomorskich Nobli 2019

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Prof. dr hab. Dariusz Dyczewski został laureatem w dziedzinie nauk artystycznych
Prof. dr hab. Dariusz Dyczewski został laureatem w dziedzinie nauk artystycznych
Udostępnij:
Kapituła konkursu Zachodniopomorskie Noble 2019 w tym roku wybrała kandydatów w ośmiu dziedzinach.

Laureatami Zachodniopomorskich Nobli za rok 2019 zostali:

  • W dziedzinie nauk humanistycznych - dr hab. Maciej Witek prof. US z Instytutu Filozofii i Kognitywistyki Uniwersytetu Szczecińskiego za prace nad źródłami i mechanizmami normatywnego aspektu komunikacji językowej.
  • W dziedzinie nauk podstawowych - dr hab. Xuecheng Chen, prof. ZUT z Katedry Fizykochemii Nanomateriałów, Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie za badania nowych materiałów węglowych
  • W dziedzinie nauk technicznych - dr hab. inż. Ewelina Kusiak-Nejman, prof. ZUT z Katedry Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska, Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie za badania podstaw technologii oczyszczania wody i powietrza z wykorzystaniem fotokatalitycznego TiO2 modyfikowanego różnymi formami węgla, w tym grafenu.
  • W dziedzinie nauk ekonomicznych - dr hab. Magdalena Zioło prof. US z Katedry Finansów Zrównoważonych i Rynków Kapitałowych, Instytutu Ekonomii i Finansów, Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego za badania nad zrównoważonymi finansami i systemami finansowymi w warunkach ryzyka ESG.
  • W dziedzinie nauk rolniczych - dr inż. Radosław Drozd z Katedry Mikrobiologii Biotechnologii Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt Zachodniopomorskiego Uniwersytet Technologicznego w Szczecinie za opracowanie nowatorskich podłoży z celulozy bakteryjnej do immobilizacji enzymów i mikroorganizmów.
  • W dziedzinie nauk medycznych - mgr Wojciech Marciniak z Zakładu Genetyki i Patomorfologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, z Read-Gene S.A. za badania dotyczące stężenia arsenu we krwi jako markera rodzinnego raka piersi w populacji polskiej.
  • W dziedzinie nauk o morzu - prof. dr hab. inż. Katarzyna Gawdzińska z Katedry Podstaw Budowy Maszyn i Materiałoznawstwa Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej w Szczecinie za opracowanie i wdrożenie do zastosowań w warunkach morskich technologii wytwarzania pian metalowo-ceramicznych stanowiących wysoce efektywny materiał izolacyjny.
  • W dziedzinie nauk artystycznych - prof. dr hab. Dariusz Dyczewski z Katedry Dyrygentury, Wydziału Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki w Szczecinie za nagrodzone międzynarodowe prezentacje muzyki chóralnej.

Zachodniopomorskie Noble za 2018 rok. Oto nasi najlepsi nauk...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jurij Belous o definicji ludobójstwa

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie