Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Znamy laureatów nagrody artystycznej Pro Arte

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Pro Arte 2022 rozdane
Pro Arte 2022 rozdane mat. prasowe
Sylwia Fabiańczyk-Makuch, Michał Kawecki, Marek Kościółek i Mirosław Kupiec to laureaci XI edycji marszałkowskiego konkursu o nagrodę „Pro Arte”.

Nagrody „Pro Arte” przyznawane są w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w województwie zachodniopomorskim. To wyróżnienia za całokształt działalności lub osiągnięcia o istotnym znaczeniu dla regionu. Laureaci otrzymują statuetki, dyplomy oraz gratyfikacje finansowe w wysokości 15 tys. zł.

Laureaci XI edycji konkursu Nagrody „Pro Arte”

Sylwia Fabiańczyk-Makuch w lutym 2003 r. założyła i do dziś jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie.

Niezwykle aktywna, pełna pasji, od 19 lat występuje ze swoim chórem na największych scenach świata, m.in. w: Japonii, Kanadzie, Ekwadorze, Turcji, Irlandii, Holandii, Macedonii, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Litwie, na Tajwanie czy Malcie. Ma na swoim koncie setki koncertów, kilkanaście międzynarodowych tournée, kilkadziesiąt głównych nagród na prestiżowych festiwalach chóralnych w kraju i za granicą, liczne prawykonania dzieł muzyki współczesnej, w tym wiele o tematyce marynistycznej, siedem albumów płytowych, kilkanaście teledysków, współpracę z wieloma znakomitymi artystami.

Michał Kawecki to kompozytor, pianista i nauczyciel.

Pochodzi z Koszalina, mieszka w Londynie. Mimo młodego wieku jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów kompozytorskich. Od najmłodszych lat wyróżniał się wybitnym talentem muzycznym. Swój pierwszy większy utwór, "Wariacje na temat własny", skomponował w wieku 14 lat. Ukończył studia licencjackie z Teorii Muzyki oraz studia licencjackie i magisterskie na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie kompozycji, uzyskując tytuł Primus in Artibus dla najlepszego absolwenta studiów II stopnia. Doskonalił również swoje umiejętności na prestiżowej uczelni Guildhall School of Music & Drama w Londynie pod opieką prof. Malcolma Singera.

Marek Kościółek jest reżyserem, aktorem, społecznikiem, politologiem i pedagogiem.

W 2002 roku założył Teatr Krzyk. Organizuje ogólnopolskie festiwale teatralne oraz współtworzy międzynarodowe akcje społeczno-kulturalne. Współpracuje z artystami niezależnymi z Niemiec, Ukrainy, Albanii, Norwegii, Włoch, Hiszpanii Azerbejdżanu, Rosji i Białorusi. Od 2002 roku prowadzi warsztaty teatralne w Polsce i Europie. Zdobył wiele nagród i wyróżnień na kilkudziesięciu ogólnopolskich festiwalach oraz otrzymał nagrody w dziedzinie teatru alternatywnego. Występował m.in. na: Łódzkich Spotkaniach Teatralnych, Międzynarodowym Campusie Artystycznym FAMA, Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „MALTA” i Ogólnopolskim Festiwalu „Windowisko”.

Mirosław Kupiec – aktor Teatru Polskiego od roku 1995. Związany z Czarnym Kotem Rudym – teatralną Sceną Kabaretową oraz Teatrem Kameralnym Michała Janickiego.

W roku 2005 otrzymał w Warszawie nagrodę Towarzystwa Kultury Teatralnej w konkursie „Bliżej Teatru” – za działania związane z edukacją teatralną w szkołach województwa zachodniopomorskiego, którą prowadzi od ponad 25 lat. Oprowadza po teatralnych scenach i garderobach tysiące dzieci i młodzieży, przedszkolaków, a także grupy z Niemiec i Włoch oraz dzieci z autyzmem. Prowadzi także zajęcia w szkołach i organizuje wizyty uczniów w teatrze.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński