MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zmiany w rozkładzie pociągów. Obcięli Pragę, dali Kołobrzeg

Marek Jaszczyński
Przewozy Regionalne i PKP Intercity wprowadzają zmiany w rozkładzie jazdy pociągów od czerwca. Nowością będzie poranny pociąg z Kołobrzegu do Szczecina. Tracimy natomiast bezpośrednie połączenie z Pragą.

Pociąg z Kołobrzegu będzie kursował w dni robocze i odjeżdżał z Kołobrzegu o godz. 4.10.

- Zapewni mieszkańcom miejscowości leżących na trasie dojazd do Szczecina na godzinę 7 - mówi Krystyna Królik, naczelnik działu handlowego Zachodniopomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych.

Od 6 czerwca z rozkładu zniknie pociąg EuroCity "Alois Negrelli" rel. Szczecin Główny - Praha- Szczecin Główny.

- Odwołanie kursowania jest związane z niewielkim zainteresowaniem podróżnych - wyjaśnia Beata Czemerajda z Zespół ds. Relacji z Mediami PKP Intercity.

Przez Szczecin nie pojedzie też międzynarodowy pociąg "Berlin-Gdynia Express" rel. Gdynia Główna - Berlin Hauptbahnhof - Gdynia Główna, który będzie kursował codziennie od 6 czerwca i pojedzie przez Tczew - Bydgoszcz - Poznań.

W przypadku dwóch relacji zmienią się znacznie godziny kursowania. Pociąg ze Szczecina Głównego od Chojny odjeżdżający o godz. 21.52 będzie kursować 54 minuty później, czyli o godz. 22.46. Ma to umożliwić mieszkańcom Gryfina i Chojny powrót do domów z pracy w Szczecinie.

Pociąg z Wysokiej Kamieńskiej do Kamienia Pomorskiego będzie odjeżdżał godzinę później, czyli godz. 17.06, co zapewni lepszy powrót do Kamienia Pomorskiego osobom wracającym ze Szczecina.

Pociąg "Mewa" ze Szczecina Głównego do Warszawy Wschodniej będzie miał dodatkowy postój w Dolicach o godz. 7.09. Z kolei pociąg ze Stargardu Szczecińskiego do Szczecina Głównego odjeżdżający o godz. 6 będzie miał dodatkowy przystanek w Szczecinie Zdunowie. Natomiast pociąg ze Szczecina do Stargardu Szczecińskiego o godz. 15.20 dodatkowo zatrzyma się w Zdunowie i Reptowie.

Zmienią się także termin kursowania pociągu z Gryfina do Szczecina Głównego o godz. 15.20 kursować będzie w dni robocze i niedziele, z kolei późniejszy pociąg tej samej relacji, odjeżdżający z Gryfina o godz. 15.50 będzie kursował oprócz sobót i niedziel. Pociąg z Kołobrzegu do Szczecina Głównego (odj. o godz. 11.03) będzie kursował tylko w soboty, niedziele i święta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński