Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zmiany w komunikacji w rejonie przebudowy na Wernyhory

red
W związku z pracami prowadzonymi na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza, Żołnierskiej, Wernyhory i Reduty Ordona w dniach 16 i 17 września pojawią się zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Powodem jest wyłączenie ruchu ze skrzyżowania ulic Mickiewicza, Żołnierskiej i Reduty Ordona. Zmianie ulegną trasy kursowania linii: 53, 74, 75, 80, 521, 527, 529.

Linia 53 jadąc w kierunku Pomorzan kursować będzie od przystanku ,,Wernyhory”, ul. Żołnierską, ul. Somosierry, ul. Łukasińskiego, ul. Generała Stefana Grota Roweckiego i od przystanku ,,Berlinga’’ stałą trasą.

Linia 75 jadąc w kierunku Dw. Głównego kursować będzie od przystanku ,,Wernyhory’’, ul. Żołnierską, ul. Somosierry, ul. Łukasińskiego, ul. Reduty Ordona i od przystanku ,,Chłopickiego’’ stałą trasą.

Linie 74 i 80 – jadące w kierunku Łukasińskiego Ogrody (Zakłady Piekarnicze) kursować będą od przystanku ,,Wernyhory’’ ul. Żołnierską, ul. Somosierry, ul. Łukasińskiego i dalej stałymi trasami. Przystanek ,,Reduty Ordona’’ dla autobusów jadących w kierunku Łukasińskiego Ogrody zostanie przeniesiony za skrzyżowanie z ul. Somosierry.

Linia 521 jadąc w kierunku Dw. Głównego kursować będzie od przystanku ,,Wernyhory’’, ul. Żołnierską, ul. Somosierry, ul. Łukasińskiego, ul. Reduty Ordona i od przystanku ,,Chłopickiego’’ stałą trasą.

Linia 529 – jadąc w kierunku pl. Rodła kursować będzie od przystanku ,,Wernyhory’’ ul. Żołnierską, ul. Somosierry, ul. Łukasińskiego i dalej swoją trasą. Przystanek ,,Reduty Ordona’’ dla autobusów jadących w kierunku pl. Rodła zostanie przeniesiony za skrzyżowanie z ul. Somosierry.

Linia 527 – jadąc w kierunku Dw. Głównego kursować będzie od przystanku ,,Wernyhory’’, ul. Żołnierską, ul. Somosierry, ul. Łukasińskiego, ul. Mickiewicza i od przystanku ,,Brzozowskiego’’ stałą trasą.

Zobacz też:
Tajemnicza kawiarnia kurii przy Różance już powstaje

Polecamy na gs24.pl:

Pogodno jako całośćPrzez wielu uchodzi za najpiękniejszą dzielnice willową w Polsce. Warto wybrać się tu na spacer. Można chodzić wąskimi uliczkami godzinami i podziwiać mnóstwo pięknych domów schowanych pośród zieleni. Mieszka tu około 25 tysięcy szczecinian. Polską nazwę Pogodno wprowadzono urzędowo w 1947 roku. Do 1945 tereny na wschód od ul. Traugutta nosiły nazwę (niem.) Ackermannshöhe ("Wzgórze Ackermanna"), na cześć ówczesnego nadburmistrza miasta. Część pomiędzy obecnymi ul. Czorsztyńską i Poniatowskiego nosiła nazwę Braunsfelde ("Pole Brauna").Centralną osią dzielnicy jest ul. Mickiewicza (na zdjęciu), dwupasmowa arteria, w środku której jeżdżą tramwaje w stronę centrum Szczecina.

7 cudów szczecińskich osiedli. Na początek Pogodno [nowy cykl gs24.pl]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński