MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zmiany na dworcu Szczecin Główny. Kolejny etap prac [ZDJĘCIA]

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Pasażerowie będą mogli korzystać z wyremontowanego 3. peronu i wejdą też na starą kładkę od strony ulicy Kolumba. Udostępnienie tej części stacji zaplanowano od 1 września.

Nad peronem nr 3 jest już widoczna konstrukcja nowego łącznika, obecnie trwają prace wykończeniowe.

- Peron nr 3 przeszedł gruntowny remont, został dostosowany do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Peron jest wyposażony w ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych i słabowidzących. Pod koniec tygodnia przewidziano odbiory inwestycji - mówi Marta Burczyk z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - Na peronie zostały zamontowane ławki, wiaty, nowe oświetlenie, nagłośnienie i system SOS. Podróżnym zostanie udostępniona „stara” kładka na odcinku od ul. Kolumba do peronu 3. Kładka przeszła gruntowny remont, zamontowano zadaszenie, wymieniono nawierzchnie i zainstalowano windy, które umożliwią wygodną komunikację na peron nr 1,2 i 3.

Przebudowa dworca PKP Szczecin Główny. Widać już nowy łączni...

Czeka nas kolejny etap modernizacji dworca. Część „starej” kładki od ulicy Czarnieckiego i peron numer 4 zostaną zamknięte. Pociągi regio będą odjeżdżały z peronu nr 3.

- Planowana jest kontynuacja robót zadaszenia kładki od ulicy Czarnieckiego i prace na peronie czwartym. Peron nr 4 zostanie wydłużony, a podróżni z ograniczoną możliwością poruszania się będą mogli na peron zjechać windą, która zostanie zamontowana przy „starej” kładce. Ponadto wygodne dojście do kładki od ulicy Czarnieckiego zapewni wybudowana pochylnia - informuje Marta Burczyk.

ZOBACZ TEŻ: Przebudowa dworca PKP w Szczecinie. Jest poślizg. Kiedy koniec? [ZDJĘCIA, WIDEO, WIZUALIZACJE]

Przebudowa dworca PKP w Szczecinie. Jest poślizg. Kiedy koni...

Zakończenie prac przy budowie łącznika, przebudowie „starej” kładki od ulicy Czarnieckiego i modernizacji peronu 4 zaplanowano do końca roku.

To drugi etap przebudowy dworca. Jego koszt to 57,5 mln złotych netto. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm Porr S.A. i Porr Bau GmbH. W 2016 roku zakończył się pierwszy etap przebudowy dworca, który kosztował 112 mln złotych.

To drugi etap przebudowy dworca. Jego koszt to 57,5 mln złotych netto. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm Porr S.A. i Porr Bau GmbH. W 2016 roku zakończył się pierwszy etap przebudowy dworca, który kosztował 112 mln złotych.

Zobacz też: Jak mógłby wyglądać dworzec Pomorzany? Zobacz spektakularny projekt doktorantki ze Szczecina [ZDJĘCIA]

Jak mógłby wyglądać dworzec Pomorzany? Zobacz spektakularny ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński