MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zmiana organizacji ruchu na pl. Rodła w Szczecinie. Kolejny etap prac w związku z inwestycją SEC-u

Andrzej Szkocki
Od 18 czerwca do 6 lipca czekają nas zmiany w okolicy pl. Rodła w Szczecinie
Od 18 czerwca do 6 lipca czekają nas zmiany w okolicy pl. Rodła w Szczecinie Andrzej Szkocki
- Szczecińska Energetyka Cieplna rozpoczyna w piątek prace na sieci ciepłowniczej w okolicach kompleksu hotelowo-usługowego przy pl. Rodła - informuje Danuta Misztal, Specjalista ds. Komunikacji, Szczecińska Energetyka Cieplna. - W związku z tym zmieni się czasowo organizacja ruchu w tym miejscu.

Zmiana obowiązywać będzie od 18 czerwca do 6 lipca. Na odcinku od pętli autobusowej przy budynku ZUS do zjazdu na teren kompleksu Pazim dla ruchu samochodowego zamknięty będzie skrajny prawy pas ul. Piłsudskiego.

- Od zjazdu, w kierunku skrzyżowania z al. Wyzwolenia, częściowo wyłączony zostanie z ruchu także środkowy pas ul. Piłsudskiego - informuje Danuta Misztal. - W związku z tym przystanek autobusowy znajdujący się przed wjazdem do kompleksu zostanie cofnięty. Z uwagi na przewężenie chodnika ruch pieszych będzie przesunięty bliżej budynku Pazim.

Prace prowadzone przez Szczecińską Energetykę Cieplną w rejonie pl. Rodła to część projektu modernizacji sieci ciepłowniczej pod nazwą Unia 2*.

- Za powstałe utrudnienia bardzo przepraszamy - dodaje Danuta Misztal.

Unia 2
Projekt inwestycyjny pod nazwą "Modernizacja systemu ciepłowniczego Miasta Szczecina - Lewobrzeże", jest największym projektem inwestycyjnym prowadzonym przez Szczecińską Energetykę Cieplną. W ciągu 4 lat (2011 - 2015) zmodernizowanych zostanie prawie 30 km sieci ciepłowniczych. Całkowita wartość przedsięwzięcia to 95,4 mln zł. Kwota dofinansowania z funduszy europejskich to 36,3 mln zł, przyznane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Działanie 9.2 "Efektywna dystrybucja energii".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński