Zmiana lidera

raul, dc, stez, prz, 7 listopada 2005 r.Zaktualizowano
Piłkarze rezerw Pogoni Szczecin i Gryfa Kamień Pomorski walczyli w trudnych warunkach. Po emocjonującym meczu nieznacznie lepszymi okazali się portowcy zwyciężając 3:2. Marcin Bielecki
W sobotę i niedzielę piłkarze IV ligi rozegrali 17. kolejkę spotkań. Rega Merida Trzebiatów rozgromiła Wybrzeże Rewalskie aż 6:1 i - nieoczekiwanie - objęła prowadzenie w tabeli. Nie lada sensację sprawiła Arkonia Szczecin, która pokonała dotychczasowego lidera Pogoń Barlinek.

Najciekawiej zapowiadała się konfrontacja dwóch aspirujących do awansu zespołów - Regi Merida i Wybrzeża. Jednak zamiast ciekawej gry mieliśmy popis teamu z Trzebiatowa. Dzięki efektownej wygranej Rega Merida znalazła się na fotelu lidera.

Mecz Ina Goleniów - Błonie Barwice został odwołany. Goście zapowiedzieli, że z przyczyn organizacyjnych (zawodnicy pracują lub uczą się) nie przyjadą do Goleniowa i ZZPN zweryfikował wynik jako 3:0 dla Iny, co uwzględniliśmy w tabeli.

18. Błonie 17 5 10:68

Osadnik Myślibórz - Darzbór Szczecinek 1:1 (1:1)
Bramki: P. Gajewski (41) - Kościan (8).

OSADNIK: Parys - Dudek, Jodko (26 Jackowiak), T. Weres, Gębiak, Małowiecki, K. Weres, Jarecki, Olszyński, M. Gajewski (89 Kwapis), P. Gajewski.

DARZBÓR: Bykowski - Murawski, Bernatek, Chicewicz, Sochalski, Dąbrowski, Gehrke, Sadzik, Kościan (85 Skop), Matias, Adamowicz.

Osadnik miał nieznaczną przewagę, Darzbór groźnie kontratakował. Goli padło niewiele, ale mecz mógł się podobać. Prowadzenie na początku meczu zdobył dla gości Kościan. Parys niepotrzebnie wyszedł z bramki i dał się przelobować strzałem głową. Tuż przed przerwą wyrównał P. Gajewski. Jarecki poszedł z piłką prawą stroną i płasko dośrodkował do zamykającego akcję napastnika Osadnika.

Po zmianie stron sędzia nie uznał trafienia K. Weresa (nieuczestniczący w akcji P. Gajewski był na spalonym; ta akcja wzbudziła zresztą sporo kontrowersji), a zawodnicy z Myśliborza zamiast trafiać do siatki - ostrzeliwali poprzeczkę bramki Bykowskiego.

POGOŃ II Szczecin - GRYF Kamień Pomorski 3:2 (1:2)
Bramki: Stróż (40), Grosicki (65), Burnejko (70) - Jakubowski (30), Górski (45).

POGOŃ II: Paradowski (31 Orłowski) - Wójtowicz, Dymek, Chernacki, Moroza, Sidorowicz, Stróż, Burnejko, Grosicki (89 Filiks), Gad (81 Kurowski), Ciołek (78 Paliwoda).

GRYF: Benedyczak - Andrzejewski, J. Lipiński, R. Lipiński, Pintal, Górski (70 Wysocki), Jakubowski (85 Mejer), Król (75 Latawiec), Kaszczyniec, Kmetyk, Kostur (85 Klejber).

Interesujące spotkanie obejrzeli w sobotnie południe kibice Pogoni II Szczecin. Emocji, akcji i bramek było w tym meczu sporo. W przeciwieństwie do niedzielnego meczu pierwszego zespołu, który zakończył się bezbramkowym remisem. Może nadszedł czas, by trener Panik zaczął sięgać po bardziej bramkostrzelnych piłkarzy z zaplecza pierwszoligowego klubu? Wprawdzie na przerwę z jednobramkową przewagą schodził Gryf, ale po zmianie stron lepsi technicznie portowcy zdołali jeszcze dwukrotnie pokonać Benedyczaka.

ASTRA Ustronie Morskie - PIAST Choszczno 2:0 (2:0)
Bramki: Lenkiewicz (4), Klimorowski (28).

ASTRA: Boryszewski - Kwapisz, Gontek, Dudka, Galant (68 Zwoliński), Rakowski (56 Drozdowski), Chołys, Klimorowski (85 Tokarski), Kapeliński (75 Żolik), Lenkiewicz, Spychalski.

PIAST: Galiński - Kołtunowski, Wakuła, Kapiński, Drewicz, Denisiuk, Rynkiewicz, Szmulski, Młynarczyk, Pitras, Kiernicki.

Mecz rozstrzygnął się już po pierwszych 30 minutach. Najpierw Lenkiewicz, a niedługo potem Klimorowski zdobyli gole dla gospodarzy. Po zmianie stron inicjatywę miał Piast, ale niewiele z tego wynikało. Linia obrony klubu z Ustronia Morskiego spisywała się bez zarzutu, a paroma udanymi interwencjami popisał się Boryszewski.

REGA MERIDA Trzebiatów - WYBRZEŻE Rewalskie 6:1 (1:0)
Bramki: Gosik 3 (25, 68 i 80), Ruszczak (49), Bonifrowski (76), Polakowski (77) - Bejnierowicz (64).

REGA MERIDA: Twarzyński - Murawski, Muzyczuk, Wawiórko, Ruszczak, Rudziński (88 Wlaźlak), Bonifrowski, Bogacz (78 Stępniak), Gosik (85 Dondera), Polakowski (82 Grzelak), Cebulski.

WYBRZEŻE: Sadkowski - Grzegorczyk, Norsesowicz, Kwaśniewski, Wilejto (68 Kapczyński, 78 Mamiński), Bobik, Sobkowiak (72 Badaszewski), Kseniak, Paszkowicz, Bejnierowicz.

Kataklizm Wybrzeża trwał przez 13 minut. Pomiędzy 68 a 80 minutą gospodarze zdążyli strzelić rywalom aż cztery gole. Inna sprawa, że piłkarze z Rewala po trafieniu Bejnierowicza na 1:2 w 64. minucie odkryli się i śmielej zaatakowali Regę Merida. Ta to skrzętnie wykorzystała, gromiąc podopiecznych Marka Bieńka aż 6:1. Hat-trickiem popisał się Gosik, a jedno trafienie zaliczył grający trener Regi Merida - Polakowski.

ENERGETYK Gryfino- BŁĘKITNI Stargard 1:2 (0:1)
Bramki: Deptuła (89) - Zdunek 2 (26 i 49). Czerwona kartka: Karwowski (66).

ENERGETYK: Horodyski - Minkwitz, Miskis, Miliński (76 Szynal), Łazarz, T. Łapiński, Deptuła, Turtoń (60 Para), Ruszar, Śliwiński, Pietraszewski (60 B. Łapiński).

BŁĘKITNI: Łubniewski - Szczepaniak, Grzelak, Jarzyna, Kownacki, Karwowski, Jureczko (83 Chochowski), Wojciechowski, Procyk, Zdunek (88 Korzeniowski), Gajda (75 Barański).

Po serii meczów Energetyka bez porażki przyszła, dosyć nieoczekiwana, porażka. Pogromcą podopiecznych trenera Marka Blumki okazali się Błękitni Stargard. Kto wie, jak potoczyłyby się losy tego meczu, gdyby w pierwszych minutach Łazarz strzelił do pustej bramki (nie trafił w piłkę), a Śliwiński wykorzystał okazję jeden na jeden z Łubniewskim. A tak, zamiast dwóch goli w 8 i 9 minucie, po stronie Energetyka cały czas było zero.

Czego brakowało gospodarzom, w nadmiarze miał Zdunek. Napastnik stargardzian nie miał problemów z trafianiem do siatki. Najpierw popisał się płaskim strzałem, który dał Błękitnym prowadzenie, a tuż po przerwie wykorzystał szkolny błąd obrony. Od 66 min Energetyk grał w przewadze, po tym jak za dyskusję z arbitrem do szatni odesłany został Karwowski. Defensywa gości pękła jednak dopiero tuż przed końcem, kiedy Deptuła uzyskał honorową bramkę.

ARKONIA SZCZECIN - POGOŃ BARLINEK 2:1 (2:0)
Bramki: Wójcik 2 (5, 23) - Piasecki (78)

ARKONIA: Ścieszyński - Markiewicz, Łaszkiewicz (73 Ciesielski), Barcewicz, Jędrzejewski, Podolski, Kornak (88 Szymański), Gnap (79 Grabicki), Wójcik, Trociuk, Grabarczyk (84 Dawidowski).

POGOŃ: Boniecki - Suterski, Kawalec, Ratajczyk, Kądziela (80 Broroń), Milewicz, Świderski, Suwiński, Piasecki, Kochan, Skop (85 Zwoliński).

Świetny mecz w pierwszej części pierwszej połowy. W 5 minucie składna akcja pomiędzy Kornakiem, Trociukiem i Wójcikiem zakończyła się wejściem tego ostatniego w pole karne i precyzyjnym strzałem przy słupku. W 8 minucie mógł wyrównać Kochan, ale chwilę później powinno być 2:0, lecz Kornak zmarnował okazję sam na sam. W 13 minucie Suwiński strzelał pod poprzeczkę, lecz bramkarz Arkoni wybił piłkę na rzut rożny.

A w 23 minucie po błędzie gości Kornak wyłożył piłkę Wójcikowi, który miał sporo czasu, by posłać ją do siatki. W drugiej połowie sporą przewagę osiągnęła Pogoń, jednak dopiero w 78 minucie strzelili kontaktowego gola. Bramkarz Arkonii Ścieszyński krzyknął "moja", ale jej nie złapał. Z prezentu skorzystał Piasecki. Zespół z Barlinka mógł wyrównać, lecz Zwoliński fatalnie skiksował mając piłkę na głowie kilka metrów przed bramką.

ODRA CHOJNA - GWARDIA KOSZALIN 5:0 (2:0)
Bramki: Celeban 2 (15, 31), Blasius (47), Głowacki (51), Matwijów (79)

ODRA: Halarewicz - Kałużny, Orman, Całko, Blasius, Więcek, Głowacki, Zatorski, Matwijów, Kurowski (74 Harbanowicz), Celeban (64 Sikorski).

GWARDIA: Malec - Szperlak, Dawidowicz, Cebula, Wawerczak (70 Goguł), Sęk, Tobiasz (46 Paszkiewicz, 69 Ziernik), Piszko, Sobura, Chwastek, Szczygielski.

W 15 minucie po strzale Kurowskiego Celeban dobił piłkę i było 1:0. Ten sam piłkarz podwyższył wynik strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Przy trzeciej bramce faulowany był Kurowski, a rzut wolny świetnie wykorzystał Blasius. Potem była jeszcze "główka" Głowackiego oraz uderzenie z kilkunastu metrów Matwijowa.

GKS MIERZYN - VICTORIA 95 ROLHURT PRZECŁAW 0:3 (0:1)
Bramki: J. Chromiński (41), Pietruszka (76-karny), Rachwalski (90).

GKS: Szutowicz - Cymanowski, Hryncewicz, P. Karczmarczuk (74. Zieliński), A. Karczmarczuk (82 Siniakiewicz), Machiński (62 Paliga), Maciejewski, Nowakowski, Różycki, Tyranowski, Bielawski (46 Wojtkiewicz).

VICTORIA ROLHURT: Dąbrowski - W. Chromiński, Milanowicz, Nowak, Adamowicz, Pietruszka, J. Chromiński (87 Astramowicz), Rachwalski, Kosakowski (83 Rynkiewicz), Sztadilów, Kuśmirek.
Wynik meczu jest nieco za wysoki, choć przecławianie zaprezentowali się minimalnie lepiej od GKS-u, który mecze u siebie rozgrywa właśnie w...Przecławiu. W pierwszej połowie to mierzynianie atakowali, a piłkarze Victorii ograniczali się do kontrataków. Ich taktyka siała jednak sporo zamieszania w szeregach obronnych "gospodarzy".

Najlepsze okazje dla GKS-u miał Cymanowski, który dwukrotnie trafił w poprzeczkę bramki rywali. Tuż przed przerwą błąd golkipera z Mierzyna wykorzystał Jarosław Chromiński i to Victoria na drugą połowę wyszła z przewagą gola. W drugiej odsłonie również po kontrach przecławianie zdobyli kolejne gole. Najpierw rzut karny podyktowany za faul wykorzystał Pietruszka, a rywali dobił w ostatnich sekundach Rachwalski. GKS mógł zdobyć w międzyczasie gola za sprawą Machińskiego, ale ten minimalnie chybił uderzając w dogodnej sytuacji.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych