Zmiana czasu na zimowy 2018. Koniec czasu letniego. Czas...

  Zmiana czasu na zimowy 2018. Koniec czasu letniego. Czas przesunąć zegarki o godzinę do tyłu DATA I GODZINA AKTUALIZACJA 28.10.2018

  TK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zmiana czasu z letniego na zimowy 2018.Kiedy dokładnie cofamy czas o godzinę do tyłu? A no właśnie dziś. Kto nie zrobił tego minionej nocy z godz. 2 na 3, może zrobić to teraz. Konkretna godzina zmiany czasu ma ogromne znaczenie! Ale zdecydowanie mniej bolesna zmiana czasu, ponieważ przestawiamy zegarki o jedną godzinę do tyłu. Czas z letniego na zimowy zmieniliśmy 28 października w nocy. Czy zmiana czasu to konieczność? Komisja Europejska przedstawiła projekt ws. zniesienia zmiany czasu. Wcześniej 84% Europejczyków była zdania, że zmiana czasu jest zbędna. Ostatni raz zmiana czasu miałaby nastąpić 31 marca 2019 r. Państwa członkowskie UE miałyby zadecydować, czy stosują czas letni czy zimowy. Ale po październikowej zmianie czasu w 2018 roku rano będzie znacznie jaśniej! Zmiana czasu z tego punktu widzenia będzie korzystna.
  Zmiana czasu na zimowy 2018
  Kiedy zmieniamy czas o godzinę do tyłu? Rano będzie jaśniej! To zdecydowanie mniej bolesna zmiana czasu, ponieważ przestawiamy zegarki o jedną godzinę
  1/5

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Piotr Krzyzanowski/Polskapresse

  Zmiana czasu na zimowy 2018: Koniec czasu letniego. Cofamy zegary


  Zmiana czasu z letniego na zimowy miała miejsce w ostatnią niedzielę października, czyli dokładnie 28.10.2018, zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów o godz. 3 w nocy.

  Przestawiamy zegarki z godziny 3 na 2. Co to znaczy? Że mogliśmy spać spać o godzinę dłużej. Jednak dla pracujących ta wiadomość wcale nie jest dobra - Ty był wydłużony dyżur. Jednak zgodnie z przepisami prawa pracy, pracodawca za tę godzinę będzie musiał zapłacić lub umożliwić jej wybranie w inny dzień.

  Czas letni a czas zimowy. Czas trwania
  • Czas zimowy - to czas środkowoeuropejski. Obowiązuje od końca października do końca marca
  • Czas letni - to czas środkowoeuropejski letni. Obowiązuje od końca marca do końca października


  Koniec ze zmianą czasu? Dyrektywa Komisji Europejskiej


  Prawdopodobnie to już koniec zmian czasu. Dziś Komisja Europejska przedstawiła projekt, według którego zapisów państwa członkowskie nie będą zobligowane do przestawiania wskazówek zegarków.  Po raz ostatni ostatnia obowiązkowa zmiana czasu na letni miałaby nastąpić 31 marca 2019 r. Potem każdy z krajów członkowskich mógłyby wybrać czy chce czas letni czy zimowy. W przypadku wyboru drugiej opcji przez państwa, ostatnia zmiana czasu nastąpiłaby w niedzielę 27 października 2019 r.

  Komisja zapewnia jednak, że zmiany będą skoordynowane. Na zniesienie zmiany czasu zgodę wyrazić musi jeszcze Parlament Europejski oraz kraje członkowskie.  Wcześniej - od 4 lipca do 16 sierpnia trwały konsultacje internetowe dotyczące zmiany czasu. 4,6 mln odpowiedzi wpłynęło od respondentów z 28 państw członkowskich Unii Europejskiej. Jak się okazuje - większość opowiada się za likwidacją zmiany czasu. Wyniki badania pokazały, że respondenci źle znoszą zmiany czasu określając je jako "bardzo negatywne" lub "negatywne".

  Argumenty za zlikwidowaniem zmiany czasu to m. in.:

  Komisja Europejska zapowiedziała wejście na drogę legislacyjną celem likwidacji zmiany czasu, jednak nie wiadomo, kiedy to nastąpi. Wiemy jednak, że likwidacja zmiany czasu nie miałoaby wpływu na wybór strefy czasowej, a poszczególne państwa członkowskie same zadecydowałyby o przyjęciu na stałe czasu letniego bądź zimowego.

  ZAPOBIEGAJ JESIENNYM I ZIMOWYM INFEKCJOM!: Zobacz co może się przydać >>

  Wpisz miejscowość i sprawdź wyniki wyborów  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Wybory samorządowe 2018: Jak wyglądała kampania wyborcza


  Jak głosowaliśmy w wyborach samorządowych: Incydenty + wydarzenia


  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Tola

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.gs24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Głosuj na najlepszych nauczycieli i szkoły

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Głosuj na najlepszych nauczycieli i szkoły

  Nasze Dobre z Pomorza 2018 | Głosowanie zakończone

  Nasze Dobre z Pomorza 2018 | Głosowanie zakończone

  SPORTOWIEC ROKU | Zgłoś najlepszego sportowca!

  SPORTOWIEC ROKU | Zgłoś najlepszego sportowca!