Zmiana czasu z letniego na zimowy 2018. Sprawdzamy kiedy jest zamiana czasu, czyli przestawiamy zegarki z czasu letniego na zimowy. Zastanawiacie się, którego października trzeba przestawić zegarek do tyłu? Sprawdź dokładną datę, którego października zmiana czasu z letniego na zimowy. Tego dnia, gdy będziemy przestawiać zegarki będziemy spać o godzinę dłużej. Sprawdź w który weekend zmiana czasu.

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2018. Wiele osób w październiku zastanawia się, kiedy będziemy zmieniać czas z letniego na zimowy w tym roku. Który weekend października trzeba będzie przestawić zegarek z godziny 3 na 2 w nocy. Czy to ostatnia zmiana czasu w tym roku? Sprawdź kiedy przestawiamy zegarki z letniego na zimowy.

KIEDY ZMIANA CZASU - ZMIANA CZASU Z LETNIEGO NA ZIMOWY - DATA

Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w 2018 roku zmiana czasu na zimowy wypada w niedzielę (28 października) 2018, czyli w ostatnią niedzielę października. Tym razem pośpimy godzinę dłużej, bo zegarki przestawiamy z godz. 3 na godz. 2. W większości komputerów, telewizorów oraz nowych telefonów zmiana daty nastąpi automatycznie. Trzeba jednak pamiętać o przestawieniu godziny na większości zegarów powieszonych na ścianie oraz na przykład zegarka w samochodzie.

ZMIANA CZASU Z LETNIEGO NA ZIMOWY KIEDY ZMIANA CZASU

Czy to ostatnia zmiana czasu z letniego na zimowy? Raczej nie. Temat zmiany czasu był dyskutowany podczas ankiety wprowadzonej przez EU. Europejczycy wyrazili swoje zdanie na temat zmiany czasu. Większość ankietowanych opowiedziała się za zniesieniem zmiany czasu. Czy więc to ostatnia zmiana czasu z letniego na zimowy? Raczej nie. Zmiana przepisów może potrwać jeszcze kilka miesięcy a nawet lat. Jeżeli jesteście za zniesieniem zmiany czasu i wprowadzeniem jednego czasu przez cały rok napiszcie w komentarzu.

Czas zimowy na letni w Polsce jest zmieniany co roku od 1983 r. Czy w 2019 roku zapomnimy o okresowej zmianie czasu z letniego na zimowy oraz z zimowego na letni.

Czas przestawiamy dwa razy w roku:

  • Czas zimowy (obowiązuje od ostatniej niedzieli października),
  • Czas letni (obowiązuje od ostatniej niedzieli marca)