Zły początek II rundy w wykonaniu SPR Pogoni Szczecin

SPR Pogoń - KPR Kobierzyce 24:25
SPR Pogoń - KPR Kobierzyce 24:25 Andrzej Szkocki/Polska Press
Szczecinianki przegrały na swoim parkiecie z KPR Kobierzyce 24:25 w ekstraklasie piłkarek ręcznych.

Emocje były do samego końca, ale tego można było się spodziewać. KPR zajmował 4. pozycję, Pogoń była gorsza o jedną pozycję, ale w przypadku zwycięstwa szczecińska siódemka wyprzedziłaby rywalki. Nasz zespół musiał sobie radzić bez trzech rozgrywających – Agaty Cebuli i Karoliny Kochaniak (urazy, wrócą do gry za 2-3 tygodnie) i Natalii Nosek (kilka miesięcy przerwy) oraz dwóch kołowych – Patrycja Noga (przechodzi rehabilitację po kontuzji barku) i Bianki Del Balzo (Włoszka rozwiązała kontrakt przed świętami). Trudno jednak absencjami tłumaczyć porażkę. Pogoń latem wymieniła pół składu zawodniczek i cały sztab. Zatrudniła reprezentantki Włoch, Polski, Chorwacji czy Serbii, więc i wymagania są dużo większe. Niestety, okazuje się, że efekty tych zmian i pracy trenera Nevena Hrupeca odbiegają od oczekiwań.

Pogoń słabo zaprezentowała się w I połowie. Po kwadransie KPR zaczął punktować błędy szczecinianek i wypracował zaliczkę. Po zmianie stron Pogoń zaczęła pościg i w 50. minucie Ivana Bozović rzuciła na remis – 20:20. Zaczęła się wielka nerwówka i gra bramka za bramkę. W 53. minucie Pogoń prowadziła 23:22 (trafienie Jeleny Agbaby), ale rywalki nie pękły. W dużym napięciu były kłopoty ze składnymi akcjami i skutecznością. Valentina Blazević w 57. minucie wyrównała 24:24 i wtedy rozpoczął się dramat Pogoni. W krótkim odstępie czasu kary otrzymały Natalia Janas i Natalia Krupa (bramkarka za szybko wbiegła na parkiet), a decydującą bramkę rzuciła z karnego Aleksandra Kucharska – kilka lat temu zawodniczka niechciana w Pogoni.

SPR Pogoń Szczecin – KPR Kobierzyce 24:25 (10:15)
Pogoń: Pruenster, Krupa – Blazević 6, Bozović 5, Zawistowska 4, Agbaba 3, Wołoszyk 2, Szynkaruk 2, Dezić 2, Janas, Urbańska.