Złoty gol Błękitnych w doliczonym czasie, Energetyk z pucharem

PAZ
Sebastian Inczewski zdobył zwycięską bramkę dla Błękitnych w meczu z Ostrovią.
Sebastian Inczewski zdobył zwycięską bramkę dla Błękitnych w meczu z Ostrovią. Sebastian Wołosz/archiwum
Błękitni Stargard pokonali 2:1 Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski w meczu 31. kolejki grupy zachodniej II ligi. Energetyk Gryfino wygrał po rzutach karnych z Dębem Dębno w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu szczecińskiego.

Zwycięstwo bardzo przybliżyło Błękitnych do utrzymania w II lidze. Wygrana nie przyszła jednak łatwo. W 40. minucie goście objęli prowadzenie po bramce Szymona Sołtyńskiego.

Na początku drugiej połowy obrońca Ostrovii Kamil Krawczyk popełnił faul we własnym polu karnym i wyleciał z boiska. Jedenastkę na raty wykorzystał Michał Magnuski.

W doliczonym czasie gry zwycięską bramkę dla Błękitnych zdobył Sebastian Inczewski.

Zespół ze Stargardu na trzy kolejki przed końcem sezonu jest na siódmym miejscu z przewagą czterech oczek nad dziewiątą Polonią Bytom, czyli pierwszym zespołem "pod kreską".

W najbliższą sobotę Błękitni zagrają na wyjeździe z Odrą Opole.

Błękitni Stargard - Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 2:1 (0:1)
Bramki: Magnuski (48), Inczewski (90+2) - Sołtyński (40).
Błękitni:Ufnal - Wojtasiak, Pustelnik, Liśkiewicz, Wawszczyk (46 Zdunek), Więcek (46 Flis), Poczobut, Gutowski, Fadecki, Gajda (66 Inczewski), Magnuski.

Energetyk z pucharem

Piłkarze trzecioligowego Energetyka Gryfino triumfowali w Pucharze Polski na szczeblu regionu szczecińskiego. W rozegranym w Dębnie finale pokonali miejscowy Dąb po rzutach karnych 7:6. Po 90 minutach było 0:0, po dogrywce 1:1.