Złoto i srebro naszych wędkarzy

Sławomir Włodarczyk
Mariusz Getka prezentuje okazały puchar za zwycięstwo w Grand Prix Polski.
Mariusz Getka prezentuje okazały puchar za zwycięstwo w Grand Prix Polski. Sławomir Włodarczyk
Doskonale spisali się zachodniopomorscy wędkarze podczas Zawodów Morskich o Puchar Burmistrza Darłowa, zaliczanych do zmagań w Grand Prix Polski 2009.

Zwyciężył Mariusz Getka ze Szczecinka, a drugi był Ryszard Ornat, wędkarz z KWM "Tobiasz" Szczecin.

Nasi wędkarze łowili jak natchnieni. W pierwszym dniu łowów obaj zajęli pierwsze miejsca w swoich sektorach. Następnego dnia je utrzymali i sukces w klasyfikacji generalnej stał się faktem.

Mariusz Getka, szef Koła PZW Jesiotr złowił 32 dorsze, a Ryszard Ornat - 44 sztuki. Największe ich ryby mierzyły po 55 cm, a ogólna długość złowionych dorszy przez naszych wędkarzy przekroczyła 35 metrów!

W zawodach rywalizowało 62 wędkarzy z całej Polski. Łowili z czterech kutrów.

- Okręg szczeciński stanął na wysokości zadania, zawody były przygotowane wprost perfekcyjnie - mówi "Głosowi" Mariusz Getka.

Warto podkreślić, że innych wędkarzy reprezentujących Tobiasza, znakomity szczeciński team, również sklasyfikowano w czołówce zawodów. Kazimierz Szaja uplasował się na 9 miejscu, Janusz Roguski wywalczył 13 pozycję, Władysław Modrakowski - 18, a Andrzej Tokarski - 21 pozycję.