Złoto Husarii Szczecin w ósemkach

Radość Husarii Szczecin po decydującym spotkaniu.
Radość Husarii Szczecin po decydującym spotkaniu. Husaria Szczecin Facebook
Husaria Szczecin zdobyła mistrzostwo Polski w ośmioosobowych drużynach futbolu amerykańskiego.

Po stopniowych eliminacjach Husaria awansowała do turnieju finałowego. Miało w nim wystąpić jeszcze trzech przeciwników, ale ze względów proceduralnych jeden został wycofany. Tym samym zmieniono też system gier - trzy zespoły zagrały każdy z każdym.

W pierwszym spotkaniu (śmiało można nazwać to półfinałem) szczecinianie pokonali Białe Lwy Gdańsk 12:0, a w meczu o złote medale Warsaw Eagles 12:6. To największy sukces klubu w historii.

Trenerem zespołu jest Piotr Krakowski.

MAGAZYN SPORTOWY24 - DARIUSZ SNARSKI, NAJSTARSZY POLSKI BOKSER ZAWODOWY NIE TYLKO O SPORCIE