Złota główka

dc, 21 kwietnia 2005 r.
Po czterech porażkach broniąca się przed spadkiem z III ligi Odra Chojna Odniosła cenne zwycięstwo w Poznaniu.

LECH II POZNAŃ - ODRA CHOJNA 0:1 (0:1)

Bramka: Łągiewczyk (25)

ODRA: Łubniewski - Całko, Wąchała, Celeban, Zatorski, Kwaśniewski (70 Matwijów), Żebrowski, Turkiewicz, Kopiecki, Gajda, Łągiewczyk (79 Kierul).

Na początku mecz był wyrównany, ale w miarę upływu czasu chojnianie czuli się coraz lepiej na boisku Lecha. W 18 minucie Robert Gajda popisał się ładnym strzałem z narożnika pola karnego, lecz bramkarz gospodarzy nie dał się zaskoczyć.

Siedem minut później było już 1:0 dla Odry. Z boku boiska, 25 metrów od bramki Lecha sfaulowany został Gajda. Paweł Zatorski dośrodkował w pole karne, gdzie najlepiej zachował się Marek Łągiewczyk, który strzałem głową zdobył prowadzenie.

Ten sam zawodnik mógł także uderzeniem głową podwyższyć w 41 minucie na 2:0, lecz tym razem górą był bramkarz rywali.

W drugiej połowie przewaga należała do poznanian. W 69 minucie po błędzie obrony w polu karnym Odry zrobiło się nerwowo, lecz świetnym refleksem opisał się Marcin Łubniewski, wybijając piłkę na rzut rożny.

W 80 minucie Gajda strzelił drugiego gola dla Odry, ale sędzia boczny zasygnalizował spalonego.