Złamany opór Błękitnych Stargard i porażka w Łęcznej

Mariusz Rzepecki, bramkarz Błękitnych, jest ostatnio w bardzo dobrej formie. W Łęcznej nie udało się jednak zapobiec porażce. Tadeusz Surma
Stargardzianie nie byli faworytami spotkania w Łęcznej, ale przez długi czas utrzymywali remis. Górnik w końcówce meczu strzelił gola na wagę zwycięstwa z Błękitnymi.

Patryk Rojek w bramce Górnika w pierwszej połowie nudził się mocno. To gospodarze mieli inicjatywę i nie pozwalali Błękitnymi na wiele. Z kolei bramkarz ekipy ze Stargardu, Mariusz Rzepecki, miał ręce pełne roboty i spisywał się bez zarzutu. Tydzień temu obronił rzut karny.

- Rzeczywiście Mariusz jest w świetnej formie, ale nie możemy dopuszczać do tylu sytuacji, by mógł się wykazywać - mówił w przerwie kapitan Błękitnych, Wojciech Fadecki.

W drugiej połowie Błękitni dalej mieli zbyt mało argumentów. Uporządkowali grę, ale sytuacji dalej było jak na lekarstwo. W 84. minucie Górnik dopiął swego. Po ładnej akcji do siatki gości trafił Zagórski. (mc)

Górnik Łęczna - Błękitni Stargard 1:0 (0:0)
Bramka: Zagórski (84).
Błękitni: Rzepecki - Theus (89 Bednarski), Ostrowski, Krawczun, Nowak (90 Sitkowski), Sanocki, Łysiak, Karmański (46 Cywiński), Fadecki, Kurbiel (46 Bochnak), Paczuk.
Wyniki: Pogoń - Olimpia 0:1, Skra - Bytovia 3:2, Stal Rzeszów - Gryf 1:2, Legionovia - Znicz 0:0, Garbarnia - Resovia 0:2, Lech II - Stal Stalowa Wola 2:2, Górnik P. 0:1, Elana - Widzew 0:1.