MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zimna woda w kranach w centrum Szczecina. SEC modernizuje sieć ciepłowniczą. Do kiedy potrwają utrudnienia?

Mariusz Parkitny
Mieszkańcy centrum Szczecina mogą mieć zimne kaloryfery i zimną wodę w kranach. To efekt fragmentu dużej inwestycji Szczecińskiej Energetyki Cieplnej przy alei Niepodległości
Mieszkańcy centrum Szczecina mogą mieć zimne kaloryfery i zimną wodę w kranach. To efekt fragmentu dużej inwestycji Szczecińskiej Energetyki Cieplnej przy alei Niepodległości Andrzej Szkocki
Do 1 czerwca do północy mieszkańcy ścisłego centrum Szczecina mogą mieć zimne kaloryfery i zimną wodę w kranach. To efekt fragmentu dużej inwestycji Szczecińskiej Energetyki Cieplnej przy alei Niepodległości.

Przerwy w dostawach ciepła i ciepłej wody zaczęły się już dzisiaj od północy 30 maja i dotyczą ulic: Bałuki, Bogurodzicy, Brama Portowa, Dworcowa, Farna, Grodzka, Kaszubska, Koński Kierat, Łaziebna, Małopolska, Mariacka, Niepodległości, Pl. Mariacki, Pl. Orła Białego, Pl. Zwycięstwa, Pl. Żołnierza, Pl. Hołdu Pruskiego, Podgórna, Staromiejska, Staromłyńska, Śląska, Tkacka, Więckowskiego, Wojciecha, Wojska Polskiego, Wyszyńskiego.

- Od 30 maja do północy do 1 czerwca do północy nastąpi przerwa w dostawach ciepła i ciepłej wody na tych ulicach - potwierdza Danuta Misztal z SEC.

Utrudnienia to efekt modernizacji komory ciepłowniczej przy alei Niepodległości, która zaczęła się tydzień temu i potrwa do końca lipca.

- Do tego czasu mogą potrwać utrudnienia w ruchu - dodaje Danuta Misztal.

Na czas prac zajęto fragment pasa drogowego al. Niepodległości (kierunek Niebuszewo) przy przejściu dla pieszych na wysokości dawnego Odzieżowca.

Modernizacja komory to element programu związanego z modernizacją i rozbudową systemu ciepłowniczego. Inwestycja jest współfinansowana z unijnych środków. Projekt trwa od 2017 r. Kosztuje 101 mln zł, w tym dofinansowanie UE 58 mln zł.

Cele projektu to 25 km zmodernizowanych sieci ciepłowniczych, 17 km nowych sieci ciepłowniczych, 68 nowoczesnych węzłów cieplnych, ciepło z sieci SEC dostępne także poza Szczecinem, cztery nowe osiedla podłączone do bezpiecznej i ekologicznej sieci SEC.

SEC zapewnia, że inwestycja w modernizację sieci to dobra wiadomość dla środowiska naturalnego, bo zmniejszenie zużycia tzw. energii pierwotnej niezbędnej do działania urządzeń grzewczych wyniesie 60800 GJ/rocznie, a do atmosfery trafi co roku o 6170 Mg dwutlenku węgla mniej.

- To także mniej pyłów PM 10 i PM 2,5 i czystsze powietrze, którym oddychamy - dodaje Danuta Misztal.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Polska nie jest gotowa na system kaucyjny?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński