MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zielona strzałka pomogłaby kierowcom w Stargardzie

Grzegorz Drążek
Grzegorz Drążek
Widok od ulicy Pierwszej Brygady
Widok od ulicy Pierwszej Brygady Grzegorz Drążek
Na ulicy Konopnickiej w Stargardzie wprowadzono ruch jednokierunkowy, co powoduje utrudnienia w ruchu. Mieszkańcy mają pomysł na zwiększenie płynności jazdy.

Ulica Konopnikciej w Stargardzie, na odcinku od skrzyżowania z ul. Dworcową do skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego, jest remontowana. Na czas trwania robót wprowadzono zmianę organizacji ruchu.

Na tym odcinku wprowadzony został ruch jednokierunkowy. Kierowcy mogą teraz przejechać tym fragmentem ulicy Konopnickiej tylko w kierunku wiaduktu i dalej ulicy Pierwszej Brygady. Kto jedzie w przeciwną stronę, od ulicy Pierwszej Brygady, ten za wiaduktem musi skręcić w prawo w ulicę Dworcową.

Takie rozwiązanie pozwala lepiej prowadzić remont ulicy Konopnickiej, ale też powoduje większe problemy z przejazdem w okolicy wiaduktów. Już od jakiegoś czasu zamknięta jest droga pod wiaduktem łączącym ulice Szczecińską i Wyszyńskiego, przez co zwiększyło się natężenie ruchu samochodowego pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV i z drugiej strony pod wiaduktem łączącym ulice Pierwszej Brygady i Konopnickiej. A to oznacza większy ruch na ulicach Barnima i Dworcowej.

Teraz, kiedy zmieniono organizację ruchu na ulicy Konopnickiej, ulicą Dworcową przejeżdża jeszcze więcej pojazdów. Ruch na skrzyżowaniu ulic Konopnickiej i Dworcowej wyznacza sygnalizacja świetlna. To pomaga przede wszystkim przejechać skrzyżowanie od ulicy Dworcowej. Kiedy tam jest zielone światło, to czerwone mają kierowcy jadący ul. Konopnickiej, a także kierowcy jadący od ulicy Pierwszej Brygady.

Jak sygnalizują mieszkańcy, w obecnej sytuacji kierowcy jadący od ulicy Pierwszej Brygady niepotrzebnie muszą zatrzymywać się na czerwonym świetle i czekać jak zmieni się na zielone.

- Przecież teraz można tam tylko skręcić w prawo w ulicę Dworcową, nie można pojechać prosto ulicą Konopnickiej - podkreślają mieszkańcy. - Po co więc stać na czerwonym świetle? Ani auta wyjeżdżające z ulicy Dworcowej, ani te jadące od ulicy Konopnickiej nie przecinają drogi samochodów jadących od ulicy Pierwszej Brygady. Jadąc od ulicy Konopnickiej obowiązuje przecież zakaz skrętu w lewo w ulicę Dworcową.

W tej sytuacji mieszkańcy dopytują się o "zieloną strzałkę" dla kierowców jadących od strony ulicy Pierwszej Brygady.

- Taka strzałka sprawi, że ruch będzie płynny, nie trzeba będzie się zatrzymywać pod wiaduktem, a dzięki temu łatwiej też będzie się jeździło kierowcom wjeżdżającym na ulicę Pierwszej Brygady od ulicy Towarowej, bo skrzyżowania tego nie będą blokowały samochody stojące pod wiaduktem i czekające na zmianę świateł.

Co na to zarządca drogi powiatowej, której remont trwa?

- Na skrzyżowaniu ulic Konopnickiej i Dworcowej jest sygnalizacja świetlna zastosowana na czas budowy, a tam nie ma możliwości uruchomienia zielonej strzałki - wyjaśnia Ryszard Hadryś, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Stargardzie. - Przeanalizujemy jeszcze sytuację na tym skrzyżowaniu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński